Ubráněné přesilovky a Sedláčkova výstavní trefa zajistily tři body z Nového Bydžova

Obrázek uživatele Tomáš Plecháč

6. 1. 2015

Nečekanou porážku v Novém Městě se nám podařilo odčinit. První tři body v letošním kalendářním roce vezeme z Nového Bydžova po vydřené výhře 4:1. Vítězný gól trefil Štěpán Sedláček, skvělý zápas odehrál brankář Ota Husár a elitní centr Tomáš Veselý, který měl prsty ve třech brankách.

Přestože se utkaly týmy, jejichž ofenzivy patří k nejlepším v soutěži, utkání dominovali oba brankáři. Dvorský Ota Husár se několikrát vytáhnul už v první třetině, kdy jsme domácím nabídli hodně přesilovek. Hlavně jeho zásluhou svítila na ukazateli skóre nula. Šanci vstřelit gól měli v první dvacetiminutovce Polák, Vacek, Luštinec i Vosyka, ale na hráčích jako by ještě ležel stín z prohraného utkání v Novém Městě.

Prosadil se až ve 22. minutě Jaroslav Polák, jehož před brankou perfektně našel Tomáš Veselý - 0:1. Přestože jsme na přelomu druhé a třetí třetiny přežili oslabení tří proti pěti, domácí nakonec dokázali skórovat. Už klasickou přesilovku využil střelou z úhlu Mádle. Nový Bydžov se však neradoval dlouho. Štěpán Sedláček ve 45. minutě vykroužil zpoza Krištofovy branky a nádherným bekhendem nekompromisně zavěsil - 1:2. Byl to pro něj teprve druhý gól v sezoně.

O čtyři minuty později se znovu přihlásil o slovo Tomáš Veselý. Žabičkou našel rozjetého Tomáše Rychteru a ten znovu bekhendovým blafákem nedal domácímu brankáři šanci. V poslední minutě se do střelecké listiny zapsal také centr první formace. V přesilovce zužitkoval Fořtův pas a prostřelil Krištofa počtvrté - 1:4.

Utkání poznamenalo velké množství vyloučených hráčů. Rozhodčí celkem rozdali 66 trestných minut. Zápas nedohrál po tvrdém faulu obránce Jaroslav Faltýnek. Dostal koňara do stehna, lékařské vyšetření ukáže, zda bude moci nastoupit v dalším duelu.

I přes vítězství v Novém Bydžově zůstáváme v tabulce krajské ligy na třetím místě. Druhá Jaroměř totiž zvítězila na ledě Nového Města 3:1. Překvapením kola je porážka vedoucího Náchoda 2:4 v Třebechovicích.

STADION NOVÝ BYDŽOV – HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly a asistence: 43. Mádle (Udržal, Pálek) - 22. Polák (Veselý), 45. Sedláček, 49. Rychtera (Veselý), 60. Veselý (Fořt). Vyloučení: 12:11, Němec, Nedbal (oba NBY) 10 min. Využití přesilovek: 1:1. Sestava Dvora: Husár – Hamerský, Faltýnek, Zmítko, Vosyka, Mišinec, Vítebský – Polák, Veselý, Luštinec – Vacek, Ježek, Fořt – Lelka, Sedláček, Rychtera.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér Tomáš Topol: Zápas pro nás nezačal vůbec dobře. První třetinu jsme odehráli v oslabení a domácí tým byl na koni. Podržel nás Ota Husár, chytil tak čtyři vyložené šance. Poté, co jsme se dostali do vedení, začali jsme hrát svůj hokej. Rozhodujícím okamžikem byla ubráněná přesilovka pět na tři na přelomu druhé a třetí třetiny. Musím přiznat, že jsem nevěřil, že to přežijeme, ale skvěle jsme to odbránili, což nás nakoplo. Klobouk dolů před klukama. Podali jsme bojovný týmový výkon, jedinou naší kaňkou v zápase bylo příliš mnoho vyloučených.

Střelec vítězné branky Štěpán Sedláček: Gólů nedávám moc, za ten dnešní jsem proto strašně rád. Dostal jsem puk a jel s ním za branku. Už jsme tam byli nějakou dobu a bek vůbec nemohl. Otočil jsem se a chtěl nahrávat Lelisovi, ale začal na mě křičet, ať vystřelím, tak jsem to zkusil. Je to pro nás cenné vítězství nad těžkým soupeřem.