„Uděláme maximum pro postup do play off,“ říká jeden z hrdinů zápasu v Klatovech Josef Čáp

Už není kam couvnout. Pokud chtějí naši hokejisté ještě zabojovat o účast ve vyřazovacích bojích, potřebují bodovat nejlépe v každém ze zbývajících zápasů. Že to s touhou o splnění postupového cíle myslí vážně, předvedl tým v sobotní náročné bitvě na ledě Klatov.

Jedním z hrdinů ve dvorském dresu byl brankář JOSEF ČÁP, který se v rozhovoru pro náš web ohlédl jak za utkáním, tak za svým nedávným zraněním a vyhlídkami do zbytku základní části.

Pepo, do Klatov jste jeli s vědomím soupeřovy skvělé formy. Nestrašilo vás trochu jejich osm výher v řadě a dvanáct vítězství ze třinácti domácích zápasů?

Abych řekl pravdu, nevím jak spoluhráči, ale já se tato fakta dozvěděl až od kluků v autobuse. Takže jsem o jejich šňůře ani nevěděl. Soutěž je vyrovnaná, a když hrajeme naplno, dá se hrát s každým. Nějaký respekt ze soupeře tam ale samozřejmě byl.

Vůbec posledním zápasem, ve kterém soupeř nedokázal bodovat, byl na začátku listopadu duel právě na našem ledě (6:4 pro Rodos). Jaké zkušenosti jste si z onoho zápasu mohli vzít?

Tak ten zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře, ve třetí třetině jsme vedli 5:1. Poté přišel jako poněkolikáté zkrat a nakonec jsme brali těsnou výhru. Zkušenost ze zápasu byla taková, že pokud jim dáme možnosti po našich chybách, dokáží je potrestat.

Úvodní třetina odvetného duelu gól nepřinesla. Bylo to podle tebe i tím, že se týmy po dvoutýdenní pauze trochu hledaly?

Myslím si, že nám pomohla dvě přečkaná oslabení hned na startu utkání. Byli jsme tam trochu jako na kolotoči, ale na druhou stranu se do toho kluci po té dlouhé cestě rychle dostali. Měli jsme tam i štěstí. Byla tam jedna střela z voleje, kdy to netrefili do prázdné branky. Určitě by se zápas vyvíjel jinak, kdybychom hned v začátku inkasovali. Takto se nám podařilo jejich úvodní tlak přežít. Osobně si myslím, že na to ta pauza žádný vliv neměla.

Prostřední část už ale branku přinesla a k naší radosti v klatovské síti. Jak jsi ze svého pohledu viděl trefu Dominika Duška?

Kluci je dostali několikrát za třetinu pod tlak, a při tom gólu šli dobře do brány. Asi napotřetí se jim to tam podařilo procedit.

Do třetí dvacetiminutovky jste si nesli hubený náskok. Byla šance jej udržet? Přece jen soupeř hodně vystupňoval tempo.

Šance tam určitě byla, při vyrovnávací brance jsme měli opět puk na svých hokejkách. Bohužel jsme se ale nedokázali dostat ze třetiny a vyústil z toho inkasovaný gól.

Právě ty jsi dlouho držel naděje na výhru. Inkasoval jsi až v 57. minutě. To asi hodně naštvalo.

Tak samozřejmě to takhle chvíli před koncem zamrzí. Ale snažil jsem se koncentrovat do konce, kdyby se to snažili otočit ještě v základní hrací době.

Kvůli využité přesilovce domácích z úvodu prodloužení vezeme cenný bod. Převažovala radost nad ním, nebo spíš zklamání ze ztráty dobře rozehraného utkání?

U mě převažovala, i když to bude znít možná špatně, radost. Přece jen po tak dlouhé cestě všichni kluci dřeli na sto procent, bylo nás akorát na tři pětky, navíc Táďa Kocián hrál z pozice útočníka na bekovi a zhostil se toho parádně. Za mě bod super, i když v naší situaci stále málo.

Jak naznačuješ, v celé sezoně se hraje hlavně o účast v play off. A my i díky další porážce Nymburka stáhli ztrátu na čtvrté místo o další bodík. Do konce základní části nám zbývá dvanáct utkání. Je to ještě podle tebe hratelné? Nelze opomenout zápas k dobru!

Všichni podle mého hrajeme a makáme celou sezonu kvůli účasti v play off, navíc to byl náš předsezonní cíl. Musíme každý v týmu dál makat na 100 procent, zkusit získat co nejvíce bodů, a doufat v zaváhání soupeřů před námi. Určitě chceme ten nepovedený začátek sezony dohnat. Za mě osobně, a podle mě za všechny v týmu, uděláme maximum, abychom se do play off ještě dostali!

Po odchodu Filipa Landsmana ses vrátil na post jedničky a svým výkonem v Klatovech jsi ji také potvrdil. Můžeš fanouškům vzkázat, že jsi po zranění třísel už zase zdráv a plný sil?

Po vyšetření od fyzioterapeuta se přišlo na to, že nešlo o tříslo, ale o přitahovač stehenního svalu. Způsobovala to záda. Fyzioterapeut mně dal záda do pořádku a já se teď cítím skvěle.