Útok posílí Jiří Šimoníček, bývalý hráč Trutnova i Vrchlabí

Odchovanec hradeckého hokeje Jiří Šimoníček bude od nové sezony oblékat dres HC Rodos. Útočník dlouhé roky hrál za Trutnov, v posledních třech sezonách působil ve Vrchlabí. Prezident klubu Vasil Teodoridis s ním podepsal roční smlouvu. Třicetiletý forvard je už sedmou posilou HC Rodos před novou sezonou ve druhé lize.

„Je to kvalitní útočník, který už má hodně zkušeností se druhou ligou. Počítáme s ním do prvních dvou pětek. S celou řadou našich hráčů v Trutnově i ve Vrchlabí hrál, takže by měl bez problémů zapadnout do kolektivu. Oslovil jsem ho hned, když jsem se dozvěděl, že skončil ve Vrchlabí. Domluvili jsme se velice rychle,“ uvedl Vasil Teodoridis.

V týmu HC Rodos se Šimoníček potká s Martinem Filipem, který stejně jako on přišel do Dvora Králové z Vrchlabí. Mnoho sezon odehrál v Trutnově s Jakubem Luštincem a Lukášem Karlíkem. Společně s Ondrou Hamerským a Patrikem Fořtem bude dalším hráčem HC Rodos, který působil ve všech třech krkonošských klubech.

„Dvůr Králové pro mě byl jasnou volbou. Většinu hráčů znám a Ladislav Lubina nás trénoval v Trutnově. Vím, do čeho jdu a hodně se na to těším. Určitě budeme mít super partu,“ řekl Jiří Šimoníček. Je už pátým útočníkem, který HC Rodos před novou sezonou posílil.

Před ním klub angažoval Vojtu Havlase, Jiřího Půhoného, Tomáše Brokeše a velezkušeného Martina Filipa. „Myslím si, že se ve Dvoře Králové bude hrát hodně dobrý hokej a tým bude mít na to postoupit do play off,“ dodal odchovanec hradeckého hokeje.

Jiří Šimoníček odehrál v dresech Kolína, Pelhřimova, Trutnova a Vrchlabí 286 druholigových zápasů. Nastřílel v nich 81 branek a přidal 110 asistencí. Nejvíce sezon strávil v Trutnově, poslední tři ročníky odehrál ve Vrchlabí. V dresu Hradce Králové nakoukl v osmi utkáních do WSM ligy.

Bodově se mu nejvíce dařilo v sezoně 2011/2012, kdy za Trutnova v základní části nastřílel 14 branek a zaznamenal 24 nahrávek. V minulé sezoně měl ve Vrchlabí bilanci 7 branek a 12 asistencí, v osmi utkáních play off nasbíral pět gólových přihrávek.