Už aby začaly zápasy, těší se Milan Valášek. Přál by si však, aby je mohli sledovat i diváci

Obrázek uživatele HC Rodos

V úterý bude led. S touto zprávou přispěchal v polovině tohoto týdne majitel našeho klubu Vasil Teodoridis a rázem tak ožily naděje všech hokejových příznivců Dvora, že už se blíží i restart druhé ligy.

Kdy přesně se dočkáme dalšího zápasu, to ještě nevíme, přesto věříme, že to bude již brzy. Spolu s námi fanoušky se na pokračování sezony těší i útočník Rodosu MILAN VALÁŠEK (na snímku), jenž je určitě zvědav, co s týmem tak dlouhá pauza udělala.

KARIÉRA MILANA VALÁŠKA, JAK JI SLEDUJE ELITEPROSPECTS.COM

Milane, COVID. Jak oblíbené je u tebe tohle slovíčko poté, co nejen tobě tenhle virus sebral zálibu nejmilejší?

Tak oblíbené asi není u nikoho. Mám na to svůj názor, ale bohužel jsme bez hokeje a snad to brzy zase začne. U nás dospělých to ještě jde, ale myslím, že u dětí je to mnohem větší problém.

Stihl jsi během první nebo druhé vlny touto nemocí projít? Pokud ano, jaké jsi měl příznaky a jak dlouho léčba trvala?

Nemocí jsem neprošel ani v jedné vlně. Nebo jsem aspoň žádné příznaky nepocítil.

V Čechách snad druhá vlna postupně odeznívá a zdá se, že byste se měli vrátit na led. Jak se těšíš a nebojíš se trochu o ztrátu fyzičky nebo hokejového umu?

Tak fyzičku jsem určitě trochu ztratil, protože zápasové tempo nejde úplně natrénovat. Ale myslím, že se to brzy dožene. Jen co půjdeme na led. Hokejový um snad nějaký ještě zbyl (usmívá se).

Jak jsi se v pauze udržoval? Mohli tě třeba Dvoráci potkat někde v lese, jak běháš nebo jsi využíval nějaký skrytý či umělý typ posilovny?

Pauzu jsem nejprve trávil doma, z posledního utkání v Nové Pace jsem si odnesl zranění žeber, takže mi tak trochu pauza pomohla, že jsem se mohl dát dohromady a nepřišel jsem o žádné zápasy. V posledních týdnech jsem chodil běhat do lesa se psem. Když bylo ještě počasí, tak se mi povedlo párkrát vyrazit i na horském kole.

Šéf klubu nastínil, že led by měl být pod Hankovým domem znovu v úterý. Už máte rozpis tréninků? Na co se těšíš vůbec, nejvíc?

Tak úplně konkrétní rozpis ještě nemáme, jestli bude led. Předběžné zprávy ale nějaké jsou, že by se mělo začít v úterý. Těším se hlavně na led a už by to chtělo nějaký zápas, aby mohl člověk hrát sport, který ho baví a naplnujě. Pauza byla dlouhá a doufejme, že už další nepřijde a sezona se dohraje bez dalších problémů.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHÉ LIGY SKUPINY SEVER

Kdy věříš, že se vrátíte k mistrovským zápasům a myslíš, že od restartu už sezonu stihnete dohrát celou?

Věřím, že co nejdříve. Doufám, že snad od Nového roku, protože jen trénovat člověka nebaví a přece jen je lepší hrát zápasy. Sezona by bylo fajn, kdyby se dohrála celá, ale záleží jak se vše stihne.

Byl bys radši, kdyby se herní systém okleštil a ubylo těch neodehraných zápasů nebo by tě lákal nahuštěnější program třeba i se třemi zápasy týdně?

Nahuštěnější program by mi nevadil, ale mému šéfovi v práci asi ano (směje se). Já doufám, že to bude nějak rozumně nastavené a že bude mít každý stejný počet zápasů, aby sezona byla regulérní.

Vy jste aktuální ročník vcelku dobře rozjeli. Jsi sám zvědav, co dlouhá pauza nejen s vámi, ale i se soupeři udělala?

Tak celkově je člověk zvědavý, co a jak bude. Nejvíc jsem však zvědav, jaké to bude hrát úplně bez diváků. Protože jsem to zažil na závěr sezony v Táboře při přátelském utkání a nic příjemného to nebylo. Hokej se hraje pro lidi a atmosféra na zímáku dělá svoje.

Koronavirus ti vzal hokej, ale nabídl mnohem více času pro rodinu. Využil jsi jej myslíš dostatečně?

Ano, je to tak. Díky situaci kolem covidu a hlavně díky zranění jsem celý první měsíc trávil doma s rodinou. Má dcera konečně pořádně věděla, kdo je ten táta, který doma netráví moc času, takže jsem si to moc užil. Dny hodně utíkaly, mohl jsem se uzdravit a snad vše bude v pořádku. Těším se, až vyjedeme na led a budeme moci hrát zápasy a vše se snad vrátí do normálu. Všem přeji hlavně zdraví a snad brzy na zimáku.

Tags: