V neděli přivítáme Jičín, ve středu Nové Město. Týmy, kterým máme co vracet

Obrázek uživatele Tomáš Plecháč

V krajské hokejové lize začíná jít do tuhého, do konce zbývá posledních osm kol. Třetí čtvrtinu soutěže uzavřeme v neděli doma proti Jičínu, ve středu hrajeme opět na domácím ledě s Novým Městem nad Metují. Přestože oba týmy uzavírají tabulku, nebudou to vůbec jednoduché zápasy. Jak Jičín, tak Nové Město nás už v této sezoně dokázali porazit.

„Oběma týmům máme co vracet. Chceme udělat šest bodů, abychom neztratili kontakt na druhou Jaromeř, a pak si to s Jaroměří u nich rozdat o druhé místo. To bude zápas s parametry play off,“ říká dvorský trenér Tomáš Topol.

Jičín z posledních pěti zápasů čtyřikrát prohrál, naposledy podlehl v divoké přestřelce na domácím ledě Nové Pace 5:7. Jedinou výhru si připsal nad Novým Městem, které v 18. kole porazil 5:2. „Bude to těžký zápas, nemůžeme soupeře podcenit. Musíme hrát svoji hru a budeme úspěšní,“ dodává Tomáš Topol.

Výkony Nového Města šly v posledních týdnech nahoru. Po výhře nad Dvorem Králové 6:4 sehrálo ve středu vyrovnaný zápas s favorizovanou Jaroměří, hosté nakonec brali tři body za výhru 3:1. V dohrávce 15. kola jsme v Novém Městě podcenili začátek zápasu, soupeř brzo vedl 2:0 a utkání překvapivě dovedl do vítězného konce. „Myslím si, že se hráči z tohoto zápasu poučili a nebude se to opakovat,“ věří dvorský kouč.

V následujících zápasech se budeme muset obejít bez zadáka Jaroslava Faltýnka, který s natrženým stehenním svalem nedohrál utkání v Novém Bydžově. 

Tags: