V přípravném derby měli navrch brankáři. Vrchlabí uspělo až v prodloužení

Úterní podvečer patřil ve vrchlabské DD Elektromont aréně prvnímu přípravnému derby v rámci podkrkonošského regionu. Dvoráci na led rivala vyrazili se třemi pětkami a rozhodně s cílem dosáhnout před očekávanou pěknou návštěvou co nejlepšího výsledku.

Sympatickou výpravu fanoušků Rodosu moc nepotěšila sestava Stadionu, když v zápise chyběla největší ofenzivní esa Jaroslav Bednář s Petrem Sýkorou. První z důvodu pracovního vytížení v Mountfieldu HK, druhý kvůli zdravotnímu stavu. Třetí TOP posila Jan Hlaváč se po návratu ze zámoří zatím připravuje individuálně.

To hostující kouč Jiří Malinský jistě nominací na utkání Rodosákům radost udělal. Do zelenožlutých barev se v úterý oblékli jak obránci Čáslava s Mockem, tak například David Hrazdira.

Petr Čáslava dnes slaví 40. narozeniny - i my přejeme vše nejlepší!

HC Stadion Vrchlabí – HC Rodos 2:1pp (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Fakta – branky a asistence: 32. Jirásek (Kynčl), 63. Dvořák – 50. Brokeš (Hrazdíra, Fořt). Rozhodčí: Veselý – Maštalíř, Brož. Vyloučení: 8:5. Bez využití. Diváci: 511. HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Holubec) – Jirků, J. Moník, Havránek, Bendík, Vašíček, Voženílek, Kynčl, Vágner – Urban, Kastner, Dvořák, F. Moník, Mrňa, Hozák, Chalupa, Matějček, Hašek, Šlaicher, Jirásek. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (31. Vlk) – Čáslava, Mocek, Horyna, Franc, Petira, Jirásek – Brokeš, Hrazdira, Fořt – Valášek, Havlas, Dušek – Sedláček, Šedivý, Ježek.

Zatímco v domácích přípravných duelech jsme si v srpnu užívali gólové přestřelky, venku nám to moc nepálí. S podobným problémem se ale v dnešním derby potýkali i domácí hokejisté. V první třetině byl z naší strany nejblíž gólu Milan Valášek, v prostřední periodě zase Tomáš Brokeš. Stav se ale měnil až po polovině zápasu. Chvíli poté, co gólmana Pepu Čápa mezi tyčemi plánovaně vystřídal Tomáš Vlk, otevřel skóre vrchlabský Jirásek – 1:0.

Následně Dvoráci přežili dvojnásobnou přesilovku svého soka, zvýšenou aktivitou v nástupu do třetí části si ale stejnou výhodu vybojovali pro sebe. Také Soukup ve vrchlabské brance však odolal a na vyrovnání si Rodos musel počkat do konce 50. minuty. V čase 49:57 zakombinovala naše úvodní formace a na konci povedené akce byl Tomáš Brokeš – 1:1.

Oba soupeři ve zbytku utkání další šance nevyužili a v prodloužení pak vítězný gól přípravného derby vstřelil domácí Dvořák.

Ohlasy trenérů na zápas

Václav Baďouček, trenér Vrchlabí: „První třetina byla z naší strany špatná. Pro hráče byl problém vymyslet souvislejší kombinaci. V prostřední části se hra zlepšila, jelikož se ale stále potýkáme se slabou koncovkou, šel zápas do prodloužení. V něm jsme byli šťastnější a z derby bereme výhru, ale pořád mi u hráčů chybí víc klidu na puku.“

Jiří Malinský, trenér Dvora Králové: „Sehráli jsme další z řady přípravných utkání a opět s pozměněnou sestavou. Chvílemi měl duel slušnou úroveň, chyby tam ale byly a nám pouze ukázaly, že týden před startem soutěže máme pořád na čem pracovat.“