V téhle době nevíme ani to, co bude za týden, říká v rozhovoru obránce Martin Franc

Obrázek uživatele HC Rodos

V uplynulém týdnu si královédvorští hokejisté užili chvilkový návrat na ledovou plochu, čtvrtek 17. prosince je však dnem, kdy se pod Hankovým domem zase může led rozpustit.

Může za to zhoršující se epidemická situace v zemi a s ní spojený návrat k řadě opatření týkajících se mimo jiné ve velké míře i amatérského sportu.

Restart druhé ligy, ač se o něm v posledních dnech hodně mluvilo, je znovu v nedohlednu. Kdo dění kolem koronaviru sleduje s plnou vážností, možná by se nebál tvrdit, že se druholigová sezona 2020/2021 už ani dohrávat nebude.

Od toho tu ale nejsme a naopak my všichni, kdo máme lední hokej rádi, budeme doufat a věřit, že se po Novém roce nastalá opatření rozmělní a minimálně hokejisté, nejlépe však i s podporou svých příznivců, znovu uskuteční návrat na ledovou plochu.

Věří a doufá jistě i obránce Rodosu MARTIN FRANC, mimo jiné střelec zatím posledního dvorského gólu v tomto ročníku, kdy trefou na ledě Nové Paky pečetil výhru svého mužstva 3:1! Třiadvacetiletý bek nám věnoval svůj čas a pohovořil nejen o této nejen pro sportovce zlé době.

Martine, chvíli jste si potrénovali a zase se může led rozpustit. Co říkáš na ty zvraty?

O tomto tématu, bychom si už mohli povídat celý den. Myslím si, že tato změna není vůbec domyšlená. Určitě bylo plno druholigových klubů, které rozmrazily ledovou plochu a teď, když jí mají opět připravenou, tak mají mrazit jen tak.

KARIÉRU MARTINA FRANCE MAPUJE SERVER ELITEPROSPECTS.COM

Každý hokejista se mezi mantinely těšil, byl to i tvůj případ hádám.

Jasně. To by přece měla být - těšit se na něco, co děláte odmala (směje se).

Jakým směrem se těch pár tréninků na ledě vedlo?

Já jsem bohužel minulý týden nemohl dorazit kvůli vytížení v práci a o to víc mě štve, že nám to znovu takhle utnuli. S klukama jsem byl ale v kontaktu a pouze jsem slyšel, že se jim první trénink nedýchalo zrovna dobře. Určitě bych na tom nebyl jinak (usmívá se).

Věřil jsi, že se ještě před Vánoci rozběhne druhá liga a covid už vaši soutěž nebude nijak omezovat?

Abych byl upřímný, tomu asi moc lidí nevěřilo. Rozhodně jsme v to ale všichni aspoň trochu doufali.

Nakonec je vše jinak a místo zahájení zápasů škrtáte i tréninky. Správný postup podle tebe?

Podle mě je to úplný nesmysl. Kdekoliv jinde máme přece větší nebo stejnou pravděpodobnost nakažení.

FOTOGALERIE Z POSLEDNÍHO ZÁPASU DVORA KRÁLOVÉ NA LEDĚ NOVÉ PAKY

Když se přes svátky situace uklidní, třeba by se po novém roce dalo k soutěži vrátit. Věříš v to ale vůbec trochu?

Velmi rád bych věřil, ale bohužel v téhle době nevíme ani to, co bude za týden. Jak už jsem ale řekl, pevně doufám, že se nám soutěž znovu rozběhne.

Chybí ti hokej jako hra. Chybí i společnost, kabina a vše okolo?

Ano, to opravdu chybí, jak hokej tak i parta. Přece jen v kabině si lehce pročistíš hlavu a nemusíš myslet na práci a žádné povinnosti. Pouze na ty kolem hokeje.

Jak vůbec trávíš dny bez hokeje, bez každodenní záliby? Nějaké běhání, cvičení – bylo?

Každý sportovec se musí udržovat lehce ve formě a o to jsem se snažil i já. Cítím ale moc dobře, že mi fyzička klesla a bude to bolet se zase vrátit zpátky, kde jsem byl.

Dobře znáš osobu pana Teodoridise, hokeji věnuje spoustu času. Umíš se vžít do jeho role, kde všechna práce a snaha vychází zatím vniveč?

Pana Teodoridise ve Dvoře Králové zná snad každý. Všichni moc dobře víme, kolik času hokeji obětuje. My všichni, a nejen samotní hráči, mu za to všechno můžeme být vděční.

Co by sis přál pod stromeček, jaká máš přání do nového roku a co bys popřál dvorským fanouškům?

Jsem ve věku, kdy hmotné dárky tolik nepotřebuji, ale ponožky se vždy hodí (směje se). Jsem hlavně rád, že se spolu o Vánocích sejdeme celá rodina. Doufám, že rok 2021 bude mnohem lepší po všech stránkách než tento. Těším se, až budeme zase v plném nasazení trénovat a hrát zápasy tak dobře, jak umíme. Dvorským fanouškům bych chtěl do Nového roku popřát hlavně hodně zdraví a doufám, že se co nejdříve uvidíme a společně budeme porážet naše soupeře.

 

Tags: