Ve středu se pokusíme překvapit lídra soutěže ze Sokolova

14. 2. 2018 18:00

Už jen čtyři kola zbývají do konce základní části druhé ligy. Finální blok zápasů otevřeme ve středu na ledě aktuálního lídra soutěže Sokolova. Ten je společně s Děčínem jediným celkem v lize, proti kterému jsme letos ještě nezískali ani bod.

Před sezonou výrazně posílený Sokolov má nakročeno k vítězství v základní části. Na druhý Jablonec má momentálně k dobru čtyři body. Od porážky 3:6 ve Vrchlabí 24. ledna vyhrál tým kolem veterána Davida Hrušky čtyřikrát v řadě a válcuje soupeře drtivou ofenzivou. Vždy vstřelil alespoň sedm branek. Respekt budí především výhry 8:5 nad Trutnovem a dokonce 9:1 v Děčíně.

V posledním kole si Sokolovští smlsli na Bílině a na ledě draků zvítězili 7:3. Po dvou třetinách bylo sice skóre vyrovnané 3:3, pak ale hosté čtyřmi trefami v řadě rozhodli o 26. vítězství v sezoně. Po dvou brankách zaznamenali Rohan se Zadražilem.

„Do třetí třetiny jsme vstoupili výborně a po krásné spolupráci Harkabuse s Kuběnou se ujali vedení 4:3 a od této chvíle na ledě dominovali. Ve zbytku utkání jsme pak soupeře přejeli jak zamrzlou řeku, k ničemu Bílinu již nepustili a vybojovali důležité tři body,“ komentoval poslední výhru trenér Michal Jäger.

Všechny tři dosavadní utkání se Sokolovem jsme prohráli, přestože jsme ani jednou herně nezklamali. Naposledy vyhrál soupeř ve Dvoře Králové 2:0. V ani jednom zápase nám nejlepší ofenziva soutěže, která nasázela už 166 gólů, nedala víc než čtyři branky. Střelecky se nám proti Západočechům příliš nedaří, vsítili jsme jim pouze dva góly.

Sokolov je čtvrtým nelepším týmem na domácím ledě, vyhrál 12 utkání a získal 35 bodů. HC Rodos má venku sedmou nejlepší statistiku za šest výher a 17 bodů. V Sokolově se pokusíme bodovat potřetí v řadě. Z poslední dvou zápasů jsme vybojovali pět bodů za výhry 3:2 v Řisutech a 7:1 doma s Bílinou.