Ve věku 54 let v noci na úterý zemřel Ladislav Lubina. Klub ke stropu haly vyvěsí jeho dres

Obrázek uživatele HC Rodos

Velmi smutná zpráva zasáhla v úterý ráno nejen královédvorský hokejový klub, ale celý český hokej. Ve věku 54 let nás navždy opustil bývalý reprezentant, vynikající hokejista a později také uznávaný trenér, rodák ze Dvora Králové nad Labem, LADISLAV LUBINA. Bývalý útočník, jenž na dresu nosil číslo 49, prohrál boj s rakovinou mozku, které rok vzdoroval

Po celé úterý jsme ze všech stran vstřebávali projevy upřímné soustrasti Láďově rodině a všem pozůstalým, abychom později po domluvě s rodinou taktéž začali plánovat, jak se pokud možno důstojně rozloučit s jedním z nejslavnějších hokejových rodáků našeho města a odchovanců královédvorského hokeje.

Již v úterý před extraligovým zápasem se minutou bouřlivého potlesku se svým bývalým hráčem mile rozloučilo pardubické publikum. Osm tisíc párů rukou tleskalo hráči, který pro klub získal extraligové zlato jako hráč i jako asistent trenéra.

Nyní je řada na HC Rodos. Po dohodě prezidenta našeho oddílu Vasila Teodoridise s Ladislavovým bratrem Tomášem proběhne vzpomínka na skvělého útočníka při vstupním duelu nového ročníku druhé ligy, který Rodos odehraje tuto sobotu na zimním stadionu pod Hankovým domem proti HC Letci Letňany.

Před arénou vznikne pietní místo, kde bude moci každý fanoušek zapálit svíčku, krátce před utkáním bude osazenstvo haly držet minutu ticha a ještě před tím bude ke stropu haly vyvěšen hokejový dres Ladislava Lubiny.

Hokejisté Dvora Králové nad Labem k utkání nastoupí s černými páskami, stejně tak mládežníci, kteří na ledovou plochu přijedou s vlajkami domácího klubu. Však také Lubina ještě nedávno náš tým vedl v druholigových zápasech, ve městě pořádal hokejové kempy mládeže a místo mu patřilo i při výstavě vzniklé k výročí 100 let dvorského hokeje.

„Moc bych si přál, aby rozloučení s Ladislavem Lubinou bylo klidné a nijak nenarušilo smutek, jaký prožívá Ladislavova rodina. Předem děkuji fanouškům, kteří se přijdou s vynikajícím hokejistou a naším kamarádem rozloučit,“ řekl prezident HC Rodos Dvůr Králové nad Labem Vasil Teodoridis.

Prosíme příznivce dvorského hokeje, aby svou návštěvou sobotního utkání vzdali hold výbornému hráči, který na ledě dělal čest našemu městu, na mistrovstvích světa pomohl pro Českou republiku vybojovat tři bronzové medaile a jednu přivezl i z olympijských her v roce 1992 v Albertville.

Láďo, čest Tvé památce!

 

 

Tags: