Večer povedených premiér. První gól pro Svobodu, čisté konto a asistence Jeschkeho

Dvoráci k předehrávce 28. kola do Slaného, kde hrají své domácí zápasy řisutští Buldoci, odjížděli s respektem. Středočeši z posledních čtyř utkání třikrát vyhráli, když sice v sobotu padli v hale Vrchlabí 2:9, předtím si ale třikrát v řadě připsali shodný výsledek 5:1. Nejprve jím přehráli Jablonec, pak nečekaně vyloupili arénu Trutnova a do třetice si poradili i s trápícím se Děčínem.

Rodos navíc k zápasu cestoval nepříjemně oslaben. Chyběly zraněné ofenzivní opory Jiří Půhoný s Milanem Valáškem, z pracovních důvodů do Slaného necestovali ani obránce Petr Mocek a brankářská jednička Pepa Čáp. Ke všemu jen z trutnovské nemocnice sledoval zprávy majitel klubu Vasil Teodoridis, jemuž všichni přejeme brzké uzdravení.

TJ HC Řisuty – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 0:7

Jelikož nám v posledních duelech ze služebních důvodů chybí Pepa Čáp a za záda Honzy Janského v domácím duelu s Jabloncem napadalo šest puků, dostal v brance Rodosu poprvé v sezoně příležitost Oto Jeschke. Ten musel prvně zasahovat v polovině čtvrté minuty, kdy jej prověřil domácí Okegawa. Za dalších několik vteřin už se náš gólman zapotil více, to když nejprve vyrazil střelu Zderadičky, aby pak dorážející Šimon mířil mimo branku.

Dvoráci premiérově zahrozili ranou pardubického juniora Honzy Olivy od modré, poté Jeschke zachraňoval bezbrankový stav při střele Paršakova. V čase 6:05 si Rodos vynutil úvodní přesilovou hru a soupeři při ní pořádně zatápěl. Změnu ve skóre však nepřinesla největší příležitost z hole Vojty Havlase, ani rána Kuby Luštince krátce po skončení početní výhody.

PODROBNÝ ONLAJN PŘENOS Z UTKÁNÍ JSTE MOHLI SLEDOVAT ZDE

Ve zbytku první třetiny jsme si museli dvakrát poradit s hrou v oslabení, zároveň jsme ale při rovnovážném počtu hráčů na ledě měli další dvě šance. Honza Ježek brankáře Jirouška z úhlu nepropálil a šanci Dominika Duška domácí obránci zpacifikovali ještě dřív, než k našemu útočníkovi doklouzal puk.

Po úvodní dvacetiminutovce měl kouč Malinský svým svěřencům jistě co říct. V kabině jsme nebyli, ale výtky k výkonu Rodosáků nejspíš zabraly. Prostřední perioda totiž byla zcela v režii hostujícího mužstva. Už ve 22. vteřině obrovskou příležitost zahodila dvojice Hrazdira – Fořt. Následně jsme přežili třetí přesilovku soupeře, aby se v čase 25:56 poprvé měnilo skóre. Při vyloučení domácího Okegawy nejprve Kuba Luštinec napálil tyč Jirouškovy brány, odražený puk ale nasměroval do sítě Vojta Havlas.

Uběhlo 68 vteřin a Dvoráci se radovali podruhé. Svou rychlost prokázala posila z minulého týdne Daniel Svoboda (na snímku) a ve svém druhém duelu v našem dresu z toho byl premiérový gól – 0:2.

Dvoráci hráli skvěle, po chvíli si vynutili další faul a opět jej potrestali. Přihrávku Tomáše Brokeše si ukázkově zpracoval David Hrazdira a na tabuli svítilo skóre 0:3. Ve 34. minutě mělo nápor Rodosu přibrzdit vyloučení Luštince. Místo toho ale přišel brejk, při němž přihrával Patrik Fořt a čtvrtým gólem zakončoval David Hrazdira. Druhou asistenci si navíc připsal gólman Jeschke!

Zatím nejlepší druhou třetinu v sezoně naši hráči předvedli ve 4. kole v Bílině (5:1) a doma v 16. kole proti Mostu (4:0). Že už to ale ode dneška neplatí, o tom rozhodl v čase 36:08 pátým zářezem do řisutské branky Dominik Dušek.

To byla poslední kapka pro brankáře Petra Jirouška, jehož v domácí svatyni vystřídal Jan Ilašenko. Ani on si však na nedostatek práce nemohl stěžovat. Jako první jej už ve 44. minutě překonal obránce Michal Petira a tři minuty na to se z gólu radoval i další štít dvorské defenzívy Lukáš Karlík. Ten se v tomto ročníku dosud trefil pouze na ledě Bíliny a ve středu ve Slaném přidal druhý zářez – 0:7.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Hostujícího mužstva byl nadále plný led. Ilašenko se postupně nenechal překonat při šancích Duška s Matějíčkem, v samostatném nájezdu si na něj nepřišel ani Dominik Šedivý. Další góly jsme si už schovávali na sobotní derby v Trutnově, kde Dvoráci zabojují o posun na druhou příčku v tabulce.

• DO TRUTNOVA JEDE FANOUŠKOVSKÝ AUTOBUS!
  • CHCETE V NĚM NAJÍT SVÉ MÍSTO?
  • PAK VOLEJTE NA ČÍSLO 603923343!

Fakta – branky a asistence: 26. Havlas (Luštinec, Matějíček), 28. Svoboda (Dušek), 30. Hrazdira (Brokeš, Petira), 35. Hrazdira (Fořt, Jeschke), 37. Dušek (Hoskovec, Svoboda), 44. Petira (Fořt, Tondr), 48. Karlík (Luštinec, Svoboda). Rozhodčí: Místecký – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 5:5, navíc Náprstek 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 35. Třetiny: 0:0, 0:5, 0:2.

TJ HC Řisuty: Jiroušek (od 37. minuty Ilašenko) – Novák, Potěchin, Zderadička, Kolářík, Rudovský, Zavřel – Fortelka, Řepka, Náprstek – Keszi, Vyskočil, Formánek – Danov, Patyk, Paršakov – Bernáth, Holub, Okegawa.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Janský) – Tondr, Petira, Matějíček, Karlík, Franc, Oliva – Fořt, Hrazdira, Brokeš – Luštinec, Havlas, Ježek – Dušek, Hoskovec, Svoboda – Šedivý.

Michal Jäger, trenér TJ HC Řisuty: „Dnešní utkání je pro mě obrovským zklamáním. Pokud budeme takto pokračovat, pak nemáme v play off co dělat.“

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Měli jsme pomalejší začátek, ale pořád jsme si říkali, že musíme být trpěliví a nebát se hrát s kotoučem. Myslím, že nás v tuto chvíli podržel Otín (Oto Jeschke – pozn. red.). Ve druhé třetině se nám podařily dát dva rychlé góly a najednou nás bylo všude plno a vytvářeli jsme si další příležitosti. Jsme samozřejmě rádi za takový výsledek, zvlášť před sobotou. Do Trutnova pojedeme hodně nabuzeni.“

Další výsledky 28. kola: Jablonec nad Nisou – Mostečtí Lvi 3:1 (předehráno v neděli), Děčín - Bílina 4:3 (předehráno ve čtvrtek)..

Zbývá sehrát v tomto roce

Sobota 21. 12., 16.00: Trutnov – Dvůr Králové nad Labem. 18.00: Děčín – Vrchlabí, Jablonec nad Nisou – Nová Paka, Řisuty – Bílina (vše 27. kolo). Sobota 28. 12., 16.00: Trutnov - Nová Paka (28. kolo).