Vítězná série pokračuje. Po výborném výkonu poprvé v sezoně porážíme Jablonec

Třikrát v této sezoně nastoupili naši hokejisté proti jabloneckým Vlkům, třikrát z toho byla porážka. Na severu Čech 5:6 a 4:5, doma pak 2:5. Až na čtvrtý pokus Rodos na druhý tým tabulky vyzrál. Ve 40. kole II. ligy k tomu položily základ dva góly Patrika Fořta a jeden z hole tříbodového Honzy Ježka.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. – HC Vlci Jablonec n. L. 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Fakta – branky asistence: 12. Ježek (Petira), 33. Fořt (Ježek, Sedláček), 45. Fořt (Ježek) – 7. Frk (Maďar), 57. Brokeš (Maďar). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Křivohlavý. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 450. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Janský – Franc, Petira, Karlík, Matějíček, M. Tondr, Faltys, Pokorný – Sedláček, Ježek, Fořt – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Machač, Koffer.

Střelecký účet další pohledné bitvy na našem stadionu otevřeli hosté. V 7. minutě z nenápadné akce bekhendovou střelou udeřil Frk a stejně jako před nedávnem proti Kolínu (2:1), museli Dvoráci dotahovat. Už za pět minut ale bylo vyrovnáno. Zaváháním nám pomohl gólman Jablonce Hosnedl, po jehož nepřesvědčivém zákroku hravě objel branku Ježek a k radosti publika zasunul puk do sítě – 1:1.

Také prostřední část nabídla hokej nahoru – dolů. Dlouho přitom kralovali oba brankáři. Až ve 33. minutě předvedla pěknou akci elitní formace Rodosu. Patrik Fořt si zkušeně vybruslil před Hosnedla a bekhendovou střelou krásně zavěsil pod horní tyčku.

Vedení 2:1 si naši hráči přenesli i do třetí dvacetiminutovky a v té už zasloužené vítězství kontrolovali. Fořt mohl hned na startu periody zvýšit, tutovku ale nedal. V čase 44:11 hosté chybovali v rozehrávce, Ježek s Fořtem „valili“ sami na jediného beka a byl to právě obránce Jablonce, jehož přičiněním se puk vrátil k Patriku Fořtovi, který měl už před odkrytou brankou snadnou pozici – 3:1.

Tradičně povedenou fotogalerii z utkání najdete ZDE! Autorem snímků je Miloslav Knap.

Vlci pod Hankovým domem prokázali kvality a nejen v závěrečné části brance střežené Janem Janským pořádně zatápěli. Z řady šancí už ale dokázali pouze snížit trefou Brokeše. Ve finiši nadšeně bojující Dvoráci ubránili jak přesilovku soupeře, tak jeho více než minutovou power-play. Poprvé v sezoně tak vyhráváme čtvrtý zápas v řadě!

Aktuální pohled na poslední výsledky a tabulky II. ligy najdete ZDE!

Druhou ligu nyní čeká týdenní přestávka a po ní se dočkáme opravdového bonbónku na rozloučení se sezonou. Nejprve v sobotu zajíždíme na led Vrchlabí, kde nás čeká souboj s největším favoritem na postup do I. ligy. Zajímavým lákadlem pro fanoušky je zároveň konfrontace našich borců s hráči typu Jaroslava Bednáře či Jaroslava Hlinky. Hned ve středu 27. února pak základní část druhé ligy zakončíme zápasem nejprestižnějším. Na domácím ledě vyzveme Trutnov! Po dnešní trutnovské výhře nad Vrchlabím (4:2) je již jisté, že letošní ročník ve skupině Střed zakončíme na předposlední šesté příčce.

Další výsledky 40. kola skupiny Střed: Trutnov – Vrchlabí 4:2, Letňany – Nymburk 2:3 po samostatných nájezdech.

Program 41. kola skupiny Střed – sobota 18.00: Vrchlabí – Dvůr Králové, Nymburk – Kolín, Letňany - Jablonec.