Vítěznou sérii ukončilo poslední Nové Město, trenér Tomáš Topol nešetřil kritikou

Obrázek uživatele Tomáš Plecháč

3. 1. 2016

Po čtyřzápasové vítězné sérii přišla studená sprcha. Na ledě posledního Nového Města nad Metují jsme prohráli 4:6. Domácí se většinu zápasu bránili, na jejich brankáře jsme vyslali neuvěřitelných 53 střel, v koncovce se nám ale tentokrát vůbec nedařilo.

Trenér Tomáš Topol do zápasu nasadil čtyři útočné formace, v brance dostal příležitost Pavel Škop. V úvodní třetině oba týmy hrály bezstarostný a otevřený hokej. V prvních minutách si dobré šance vytvořili Fořt, Lelka a Veselý, do vedení ale šli domácí. V 5. minutě se nejprve prosadil Jaromír Marek, na 2:0 zvýšil pohotovou střelou z mezikruží obránce Dufek.

Po dvougólovém direktu se Dvoráci probrali a soupeře začali svírat v jeho obranném pásmu. Velké šance neproměnil Jaroslav Polák a Jan Ježek. Střeleckou smůlu prolomil až dvě minuty před koncem třetiny Patrik Fořt, který po přesné Polákově přihrávce zblízka zavěsil pod víko – 2:1.

Festival zahozených šancí pokračoval i ve druhé třetině, to už jsme hráli pouze na tři pětky. Domácí brankář vychytal tutovky Ježka, Vosyky i Luštince. Z ojedinělé akce v polovině zápasu naopak skóroval po samostatném úniku domácí hráč – 3:1.

Trenér Topol zamíchal před třetí částí se sestavou, do první pětky se posunul Luštinec, Fořt s Vackem šli k Ježkovi do druhé formace. Nově sestavená elitní pětka se dvakrát prosadila v pětiminutové přesilovce po tvrdém faulu na Davida Vacka. Na rozdíl jediné branky snížil po nádherné kombinaci obránce Petr Zmítko, který tak napravil svou chybu při třetí brance.

O vyrovnání se postaral nechytatelnou střelou zápěstím Jakub Luštinec – 3:3. Tentýž hráč mohl záhy po Vosykově akci zápas otočit. Pět minut před koncem však skončilo tečované nahození domácího zadáka ve Škopově kleci. Nové Město pak navíc z brejku zvýšilo na 5:3.

Patrik Fořt druhou brankou v utkání dvě minuty před koncem ještě vykřesal naději. Pokračování tlaku při hře bez brankáře ale znemožnili rozhodčí. V poslední minutě domácí vyhodili na jasný icing, sudí k překvapení všech nařídil vhazování ve středu hřiště. Při dalším dvorském pokusu o power play pak Nové Město vsítilo šestou branku. Domácím stačilo ke vstřelení šesti branek pouhých 12 střel, Dvoráci jich na soupeřovu branku vyslali 53!

V dalším kole zajíždíme ve středu 6. ledna na led Nového Bydžova, se kterým máme v letošní sezoně zatím vyrovnanou bilanci. Utkání začíná tradičně v 18 hodin.

SPARTAK NOVÉ MĚSTO N. M. - HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ 6:4 (2:1, 1:0, 3:3)
Branky Dvora: 2x Fořt, Zmítko, Luštinec. Sestava Dvora: Škop – Hamerský, Mišinec, Zmítko, Vosyka, Krejcar, Vítebský – Polák, Veselý, Fořt – Lelka, Ježek, Luštinec – Sedláček, Vacek, Rychtera – Černota, Komárek, Szakal.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér Tomáš Topol: Vše vzniklo z našeho nástupu do první třetiny. Soupeře jsme jednoznačně podcenili, přestože jsme na to hráče už na předzápasovém tréninku upozorňovali. Bylo to důležité utkání i z hlediska navázání na výkony před vánoční pauzou. Dnes to byl ostudný vykon. Jediné pozitivum vidím v tom, jak jsme sehráli přesilovou hru a že jsme dokázali vyrovnat na 3:3. Místo toho, abychom zápas zlomili, jsme ale zahazovali šanci za šancí. Měli jsme 53 střel, je to naprosté selhání a chci se omluvit fanouškům. Ano, prohrát, to prostě ke sportu patří, ale musíme podat výkon. Fanoušci nás dnes měli vypískat. Musíme na to zapomenout a připravit se na další zápas v Novém Bydžově.

Útočník Patrik Fořt: K zápasu jsme nepřistoupili tak, jak jsme chtěli. Přestože jsme si vytvořili spoustu šancí, nehráli jsme dobře. Chyběla nám přesnost a větší důraz v zakončení. Soupeř měl mnohem méně šancí, ale dokázal je proměnit.