Vlci odjeli s přídělem. Při kanonádě Rodosu se trefilo hned pět útočníků a dva beci

Třetí přípravný zápas na novou sezonu odehráli v úterý královédvorští hokejisté. Na led zimního stadionu pod Hankovým domem si svěřenci trenéra Zörklera přizvali jablonecké Vlky, kteří dorazili k odvetě za smolnou porážku z konce srpna.

Jestli ale hosté doufali, že Rodosu vrátí výsledek nejlépe i s úroky, už v první třetině jim muselo být jasné, že pšenka Severočechům nepokvete ani na břehu Labe.

KOMENTOVANÝ PŘENOS Z UTKÁNÍ NABÍDLY FANOUŠKŮM STRÁNKY WWW.ONLAJNY.COM

HC Rodos Dvůr Králové n. L. - HC Vlci Jablonec n. N. 7:1

Dvoráci do zápasu vlétli s chutí a už po necelých třech minutách si na soupeři vynutili první faul. Přesilovku si pak zahráli pouhých 12 vteřin. Na konci precizní akce totiž byla teč důrazného Jirky Vašíčka, jenž se v přípravě střelecky prosadil již podruhé v řadě – 1:0.

Rodos měl v poli viditelnou převahu a v čase 8:02 se tři stovky diváků radovaly z další branky. V útočném pásmu se krásně uvolnil Honza Berger, puk jako na podnose předložil Michalu Procházkovi, jenž zakončoval podobně skvěle.

Nápor domácího mužstva trochu zbrzdila série vyloučených na obou stranách, na konci 19. minuty si ale podruhé vzal slovo dobře hrající Jan Berger a střelou pod horní tyčku přidal za záda jabloneckého gólmana třetí puk.

To už měl za sebou úvodní bitku v našem dresu Jirka Vašíček, jenž ve 13. minutě z rukávů hostujícího Jursu, za katr pak putovali oba siláci.

I prostřední část se nesla v tlaku Rodosu. Ve 24. minutě se střelecky poprvé v zelenožlutých barvách prosadil Jarda Moučka a asistentem při premiérové trefě mu prostě ani nemohl být nikdo jiný než Jirka Půhoný. Právě tato dvojice si na ledě od prvních chvil hodně rozumí a nejeden dvorský fanoušek z jejich spolupráce pozná, že by vedle sebe oba šikulové mohli hrát snad i poslepu. Teď jen aby z jejich spolupráce mohl těžit i třetí do party, kanonýr Dominik Dušek.

V polovině zápasu jsme se zásluhou Vojty Havlase mohli radovat v zápase už popáté, pak ale přišla pasáž, ve které se na vstřelený gól čekalo o poznání déle.

K další změně stavu pomohly až jablonecké nedovolené zákroky. Ten Mrkvičkův ve 44. minutě znamenal trestné střílení a faulovaný Kuba Hoskovec si při něm počínal perfektně, když svůj projektil namířil do šibenice. Neuběhla ani minuta a sudí Veinfurter zkřížil ruce nad hlavou znovu. To byl v nájezdu hákován Kuba Luštinec, sám se ale proměněnou penaltou pomstít nedokázal, když se jeho rána pouze svezla po horní tyčce.

Hosté se čestného úspěchu dočkali v čase 56:08, kdy nulu Otovi Jeschkemu sebral zakončující Bouřil.

Poslední slovo ale patřilo Rodosu, když spolupráci Hoskovce s Procházkou doladil mazáckým zakončením bek Michal Petira.

Dvoráci tak vyhráli druhý ze tří přípravných zápasů. Ve čtvrtek se představí na ledě Chrudimi a týden na to 10. září odehrají generálku na ostrý druholigový start doma proti Žďáru nad Sázavou.

Fakta – branky a asistence: 3. Vašíček (Moučka, Mert), 9. Procházka (Berger, Mert), 19. Berger (Procházka), 24. Moučka (Půhoný, Dušek), 31. Havlas (Luštinec, Petira), 44. Hoskovec, 57. Petira (Procházka, Hoskovec) – 57. Bouřil (Plíhal, Jursa). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Brož. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 300. Třetiny: 3:0, 2:0, 2:1. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Tondr, Mert, Karlík, Petira, Vašíček, Voňka – Berger, Hoskovec, Procházka – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek – Moravčík, Dvořák, Hašek. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Kroten) – Mrkvička, Tržický, Pilek, Pulec, Kolmann, Kulda, Jursa, Bouřil, Homolka, Král, Kačírek, Brokeš, Plíhal.