Vydřená výhra a plný bodový zisk

Obrázek uživatele Ivo

TJ HC Řisuty - HC RODOS 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Žádný pěkný hokej to nebyl, ale zisk tří bodů je důležitý. Byli jsme hokejovější a aktivnější hned od počátku zápasu, domácí tým však houževnatě bránil a nedovolil nám skórovat. Všechny tři pětky se dostávaly do šancí, souvislejší tlak jsme si vytvořili v přesilové hře. Tu se nám nepodařilo využít, ale dál jsme trpělivě tlačili soupeře pře jeho bránou. Podstatné z první třetiny se odehrálo v její druhé polovině. Tadeáš Kocián vybojoval puk u mantinelu v soupeřově třetině, přihrál před branku, puk zachytil Řepík a střelou k tyči otevřel skóre zápasu. I domácí tým však nebyl bez šancí a jednu takovou využil Patyk. Vedení na naši stranu půl minuty před koncem třetiny vrátila první úderná po pěkné akci. Matějíček našel pěkně najetého Luštince, ten před brankou Valáška, který zasunul puk za záda domácího golmana. 2:1. Domácí hráči však protestovali a měli pocit, že rozhodčí neodpískal faul na jejich hráče. Ondřej Krpata protestoval tak silně, až ho rozhodčí poslal do šaten.

Druhá třetina přinesla opět naši mírnou převahu a bylo čím dál těžší prodrat se přes houževnatou hru soupeře. I Filip v bráně musel být pozorný a občas vytáhnout důležitý zákrok. Škoda, že neexistuje hitparáda branek v naší soutěži. Troufnu si tvrdit, že naše první pětka by jezdila celá ve zlatých helmách. Další gólová akce od naší brankové čáry až do gólu trvala snad jen 4 vteřiny. Akce začala u beků a končila u Milana Valáška, který zavěsil po krásných přímočarých přihrávkách Luštince a Sedláčka. V závěru třetiny rozhodčí vyloučil nejprve Kociána a poté velmi sporně Valáška, který byl snad dva metry od padajícího hráče.

Oslabení ve třech se nám podařilo ubránit a naši snahou ve třetí třetině bylo ubojovat tento zápas do vítězného konce. Hrálo se bez vyloučení a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Komplikaci přinesla branka domácích, kterým se podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Po oddechovám čase se naše hra trochu zklidnila a soustředila se především na obranu. Dvě minuty před koncem si oddechový čas vzali i domácí, zkoušeli hru bez brankáře. Štepán Sedláček však zachytil jejich rozehrávku, přihrál Luštincovi a ten pečetil naši výhru.

Branky a nahrávky: 18. Patyk (Šíma, Kučera M.), 49. Kučera M. (Patyk) – 13. Řepík (Kocián), 20. Valašek (Luštinec, Matějíček), 37. Valašek (Sedláček, Luštinec), 59. Luštinec (Sedláček) Rozhodčí: Velčovský – Marek, Ovsík. Vyloučení: 2:4, navíc Krpata (RIS) OT+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Rodos : Landsman – Karlík, Matějíček, Petira, M. Tondr, Franc, Faltys, Hamerský – Sedláček, Valášek, Luštinec – Řepík, Kocián, Fořt – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Zmítko.