Výhra s Letci po jasné převaze

Obrázek uživatele Ivo

HC RODOS - HC Letci Letňany 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Herní jasná převaha a množství nevyužitých šancí. Tak se dá charakterizovat zápas s Letňany.

Od začátku zápasu jsme byli výrazně aktivnější a kvalitnější ve všech parametrech. Naši snahu zpočátku přibrzdilo Řepíkovo vyloučení, které jsme přestáli bez úhony a mohli dále dobývat branku Letců. První radost přinesla branka Kuby Hoskovce. A když po minutě zvýšil Jirka Půhoný na 2:0, tak jen potvrdil stávající obraz hry. Po této brance však došlo ke zpomalení tempa a i hosté se dostávali do šancí. Byli to však ojedinělé výpady, se kterými si Čapíno poradil. V této sezoně nám moc nejdou koncovky třetin a především poslední vteřiny. A byli jsme potrestáni i tentokrát.  A to aktivní dvojicí letenských Panna - Heldák, když prvně jmenovaný dorážel nahozený puk na golmana.

I ve druhé třetině jsme byli kvalitnějším týmem. Stálé obléhání branky soupeře přineslo však pouze jeden gól z hole Milana Valáška. Hostující obrana s brankářem byla často pod velkým tlakem, ale dařilo se jim odolávat. Do třetí třetiny do branky nenastoupil Čapíno kvůli zranění třísel. A hned z prvního výpadu hostí Nikita lovil puk z branky. Nešťastný vstup do třetiny znamenal velkou komplikaci. Doposud jsme byli jasně lepší a náskok pouze o jednu branku. A protože už máme, v této sezoně, s tímto vývojem zkušenosti, tak už s tím umíme pracovat. Jedinou možnou cestou je pokračovat v poctivé práci, aktivitě a být pozorní do obrany. A právě taková hra přinesla kýžený úspěch. Milan Valášek, svým druhým gólem v zápase, po krásné akci s obránci navýšil skóre, poslal polibek do hlediště a bylo veseleji. Trenér hostí v závěru utkání ještě zkusil odvolat brankáře, ale bez úspěchu.

Fakta - branky a nahrávky: 9. Hoskovec (Franc, Půhoný), 10. Půhonný (Karlík, Matějíček), 27. Valášek (Luštinec), 55. Valášek (Karlík, Luštinec) - 20. Panna (Heldák), 42. Heldák (Panna). Rozhodčí: Held - Bubela, Bedník. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1. Diváků: 410.

HC RODOS: Čáp, od 40:00 Konvisser - Karlík, Matějíček - Petira, Franc - Faltys,Hamerský - Vitebský, Starosta - Řepík, Valášek, Luštinec - Dušek, Hoskovec, Půhoný - Sedláček,Kocián, Fořt - Zmítko