Vyjádření prezidenta Vasila Teodoridise k otázce trenérské výměny

Obrázek uživatele Ivo

Jak došlo k této výměně trenérů ?

V neděli jsem byl pozván představiteli HC Dynamo Pardubice k jednání, kde mi Dušan Salfický přednesl svůj požadavek. Nutno podotknout, že jednání bylo velmi korektní, ale nikterak jednoduché. V případě uvolnění trenéra jsem požadoval trenérskou a hráčskou kompenzaci. Situace to pro mě bylo velmi složitá, neboť sleduji především zájmy našeho klubu. Jsem ale i člověk přející a nechtěl jsem bránit Láďovi v jeho kariéře. Chtěl jsem vyjednat co nejlepší podmínky a to se, i díky vstřícnosti partnerů v tomto jednání, podařilo.

Jak by taková spolupráce mohla vypadat ?

Očekávám například větší součinnost při sestavování mužstva i do budoucích sezón, intenzivnější komunikaci s extraligovým týmem, který je hokejově vyspělý, i když se jim momentálně nedaří. Přesto je v něm spoustu kvalitních lidí, kteří mohou našemu klubu pomoci. A nejde samozřejmě jen o tým mužů. Rád bych, aby tato spolupráce byla přínosem i pro mládežnické kategorie. Jinak mohu prozradit, že prvními hráči, kteří přijdou jsou Ondřej Panna, který nastupoval střídavě za Slavii Praha a Letce z Letňan a měl by zasáhnout již do zítřejšího zápasu, a poté ještě Filip Koffer, který je v současné době v Kolíně

Proč padla volba na Jiřího Malinského ?

Každá změna trenéra je složitou věcí. Nejde jen o tréninky, zápasy, ale i fungování kabiny, komunikaci apod. Jiří Malinský je bývalý vynikají hráč a po skončení kariéry se aktivně věnuje trenérské práci. Má zkušenosti s vedením týmu ve II. lize, v současnosti vedl pardubické juniory. Velkou devizou je fakt, že se dobře zná s některými hráči našeho kádru, ale i s lidmi z realizačního týmu. Přechod by tedy měl být jednodušší především z pohledu komunikace mezi námi všemi. A pevně věřím, že je to člověk, který chce ve své práci dokázat kvalitních výsledků a úspěchů, což je pro mě to nejdůležitější.