Vyrovnaný zápas rozhodlo nevyužití šancí

Obrázek uživatele Ivo

V dohrávce 29. kola se nám nepodařilo přetlačit jednoho z favoritů soutěže. V zápase jsme nedokázali bodovat i přesto, že jsme opticky nebyli horším týmem a vytvořili si slibné šance především při přesilových hrách.

Utkání jsme začali aktivně a hned v první minutě se ve slibné šanci ocitl Kocián, který se nedokázal prosadit a jakoby se tím předurčil průběh zápasu. Kvalita soupeře se projevila v 6. minutě kdy Kuběna z bezprostřední blízkosti usměrnil průnik a následnou přihrávku Zadražila. Soupeř se ujal vedení, hra se vyrovnala s šancemi na obou stranách. Baník se soustředil na precizní obranu, kterou jistil vynikající Fečo v brance.

Ve druhé třetině naše aktivita nepolevovala a především v přesilových hrách jsme tlačili na bránu soupeře. Fečo však držel svůj tým stále ve vedení. V dalším průběhu zápasu se hosté stále více zažali usazovat v naší třetině, rychlými kombinacemi nás chvílemi přehrávali, avšak i nás držel v kritických situacích Čapíno. To se však nepodařilo při opětovné spolupráci dua Kuběna, Zadražil, kteří si vyměnili role a Zadražil poslal hosty do dvoubrankového rozdílu.

Třetí třetina se nesla v duchu té druhé. Naše aktivita, soupeřova zkušenost, velmi dobří brankáři. Náš tlak sílil, ale Feča se nám nepodařilo překonat ani při závěrečné Power Play.

HC RODOS – HC BANÍK Sokolov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly a asistence: 6. Kuběna (Zadražil, Šik), 25. Zadražil (Kuběna). Vyloučení: 4:8. Využití přesilovek: 0:0. Diváci: 450. Sestava Dvora: Čáp – Hamerský, Karlík, Hlaváč, Petira, Junek, Vitebský – Luštinec, Kocián, Ukhin – Valášek, Hrazdira, Fořt – Zmítko, Filip, Hejna – Sedláček, Kmošek, Ježek.

Trenér HC RODOS Juraj Jurík: "Myslím si, že v dnešním utkání jsme byli Baníku vyrovnaným soupeřem, kde jsme herně nepropadli. Bohužel jsme byli, na rozdíl od soupeře, nedůrazní v koncovce, což dnes rozhodlo o výsledku. Ze spousty šancí jsme měli dát nějaké góly a mohli jsme pomýšlet na bodový zisk. V tom soupeř vytěžil z minima maximum. Věřím, že proměňování šancí jsme si schovali do nadcházejících zápasů."

Trenér Sokolova Michal Jäger: „Celý zápas byl vyrovnaný, hrálo se nahoru – dolů. Vyrovnané utkání bylo i co se týče počtu střel. Byli jsme však lepší v defenzivní činnosti, dokázali jsme ubránit osm oslabení a vše podpořil fantastický David Fečo v bráně. Během zápasu jsme dvakrát udeřili z protiútoků, když se prosadili Pavel Kuběna a Matěj Zadražil. Celkově to byl velmi kvalitní zápas, kdy nakonec rozhodlo, že jsme byli důraznější v koncovce. Jsme rádi, že po dvou nezdarech v utkání s Kobrou a Vrchlabí, kdy jsme vzadu měli den otevřených dveří, jsme se vrátili k poctivé obraně a poprvé v sezoně udrželi čisté konto. Dnešních bodů si velmi vážíme, ale teď se již budeme připravovat na sobotní velmi těžký zápas v Děčíně. Tam to bude znovu utkání o první místo…"