Vzhůru na Mostecké Lvy. Máme jim co vracet! Vstupenku vám prodá přímo majitel klubu

Obrázek uživatele HC Rodos

Už dnes večer vypukne na zimním stadionu pod Hankovým domem zápas, na který se všichni dvorští fanoušci hodně těší. Nepůjde o žádné podkrkonošské derby, přesto bude mít duel Dvora Králové nad Labem s Mosteckými Lvy obrovský náboj. A to hned ze dvou pohledů.

Za prvé se potkají dva celky z úplného čela tabulky. Severočeši se před námi sice z druhého místa chlubí šestibodovým náskokem, my ale máme odehráno o jedno utkání méně, což znamená, že se soupeři případným vítězstvím můžeme hodně přiblížit. Druhá příčka je tudíž hodně blízko!

POHLED NA AKTUÁLNÍ TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

A za druhé? Ve středu 2. října naši borci v mostecké aréně inkasovali potupný debakl 1:10, když hned osmkrát inkasovali ve druhé třetině! Od té doby sice Rodos připisuje jednu výhru za druhou, ale na takovou porážku se hned tak nezapomíná.

Nezapomněl ani majitel našeho klubu VASIL TEODORIDIS, jehož jsme po delší době mohli vidět při zápas jeho HC Rodos. V Nové Pace fandil mužstvu mezi bezmála osmi stovkami diváků a jak v rozhovoru prozrazuje, chybět nebude ani na dnešním střetnutí, které startuje tradičně v 18 hodin.

Pane prezidente, v posledních domácích zápasech jsme vás ze zdravotních důvodů nepotkali na zápasech našeho týmu. Co se přihodilo, jak jste na tom aktuálně s kyčlemi?

Není to jen o kyčlích, jak dobře víte, operací jsem měl asi sedm. Zdravotní stav pořád nějak postupuje, jednou je líp, jindy hůř. To byl i tento případ, který mi nedovolil hokejová utkání navštěvovat. Nechtěl bych to nějak víc rozebírat. Momentálně jsem rád, že zase mohu chodit na hokej. Jsem rád, že už jsem mezi klukama a prožívám dál probíhající druholigovou sezonu.

V sobotu jste se již objevil v Nové Pace, znamená to, že dorazíte i dnes na duel s Mosteckými Lvy?

Určitě (usmívá se). Beru to jako samozřejmost. První co bude, přijdu prodávat vstupenky. Potom po šesté hodině se přesunu na své obvyklé místo.

Co říkáte na výsledky Rodosu v posledních týdnech? Z osmi utkání jsme jich sedm vyhráli.

Samozřejmě momentálně panuje spokojenost. V paměti ale pořád zůstává i vysoká porážka z Mostu. Po ní jsem navštívil kabinu a musel si s hráči pár věcí vyříkat. Bylo důležité, aby sami začali přemýšlet nad tím, co je Rodos. Že jde o hokejové mužstvo, které je pro mě velkým snem a chci, aby v něm všechno fungovalo, jak má. Já všem těmto klukům věřím, vybrali jsme je, aby u nás hráli. Všichni v sobě mají velký potenciál a není vždy snadné jej z nich dostat. Nyní vyhráváme, ale kdo mě zná, dobře ví, že nikdy nejsem stoprocentně spokojený. Tady ale výsledky mluví za vše a já doufám, že to tak bude pokračovat.

Zdraví trápí nejen vás, ale i některé hráče. V sestavě jsme v Nové Pace po delší době viděli Petra Čáslavu, asistenta trenéra v pardubickém Dynamu. Prozradíte fanouškům, jak to vypadá s jeho pokračováním v našem oddíle?

S Petrem jsem dohodnutý, že vždy když to jen trochu půjde, bude za nás jezdit hrát. Samozřejmě je to o čase. Na prvním místě jsou jeho povinnosti v Dynamu, ale jak mi řekl, jezdí za Rodos hrát rád a můžeme se spolehnout, že bude k dispozici, jak jen to půjde.

I z důvodů absencí hrajeme převážně na tři pětky. Neuvažujete o doplnění kádru?

O doplnění samozřejmě uvažuji, ale je tu jeden „problém“. Naši kluci na tři pětky hrát chtějí. Chtějí být víc na ledě, pořád v permanenci a zatím jim to tak vyhovuje. Já mám pochopitelně strach, že přijde další zranění, zatím to ale mohu zaťukat. My i máme nabídky dalších hráčů, ale takhle to mužstvu momentálně vyhovuje. Snad nedojdou síly. Všichni viděli, že takové Vrchlabí nás ve vzájemném souboji ubruslilo. Naši hráči natrénováno mají, chtějí hrát. A pravdou je, že když máte kvalitní hokejisty, žádný z nich nechce hrát ve čtvrté pětce a být na ledě zřídka.

Už jsme lehce zmínili Vrchlabí. Náš rival tabulku po řekněme pomalejším startu suverénně vede. Věříte, že by HC Stadion letos mohl už zvládnout svoji misi s názvem Chance liga?

Já si myslím, že naši skupinu Sever určitě vyhraje. Jenže vedle čeká na souboj tvrdý Šumperk a také tento klub se bude chtít posunout výš. Bude to těžká cesta, ale já to Vrchlabským moc přeji. Přeji to jak hráčům, tak tamnímu vedení, které hodně uznávám. Jak dělají hokej ve Vrchlabí, tak bych byl rád, aby jednou fungoval HC Rodos. Jsou na profesionální úrovni a pro mě osobním vzorem.

Pojďme ale zpět k našemu týmu. Rodos dnes čeká velmi náročný zápas proti Mosteckým Lvům. Máme jim co vracet. Co byste před tímto utkáním vzkázal příznivcům zelenožlutých barev?

Předně, aby si dnešní utkání nenechali ujít. Pevně věřím, že Dvoráci na utkání přijdou v hojném počtu a společně s hokejisty udělají maximum pro vítězství, které si moc přejeme. Doufám, že kluci v kabině to pochopí tak, že máme Mosteckým co vracet. Je potřeba bez ústupku předvádět svoji hru. Před soupeřem máme respekt, ale osobně jsem přesvědčen, že i Mostečtí Lvi u nás mohou prohrát. Důležité bude maximální nasazení všech našich hráčů.

Jak jste vlastně spokojen s návštěvností našeho zimního stadionu v této sezoně?

Určitě vidím oproti předchozí sezoně pokrok. Fanoušci na zápasy chodí a pořád je u nás skvělá atmosféra. Máme za sebou i jedno domácí derby s více než tisícovou návštěvou. I my jsme se snažili zvýšit nějaká bezpečnostní opatření. Z podpory příznivců mám dobrý pocit, vyhraný zápas je pro diváky vždy tou nejlepší odměnou. Pro mě je zase tou nejlepší odměnou, když mi lidé tu radost dávají najevo. Moc všem děkuji za skvělou kulisu v posledním prestižním zápase na ledě Nové Paky. Zároveň mě potěšilo mé přivítání. Věřím, že ve Dvoře Králové letos budeme se sezonou spokojeni.

LÍBIL SE VÁM DNEŠNÍ ROZHOVOR. NEVÁHEJTE JEJ DOLE OHODNOTIT. BUDEME JEN RÁDI. A JEŠTĚ RADŠI BUDEME, KDYŽ PŘIJDETE DNES OD 18 HODIN PODPOŘIT HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM V SOUBOJI S MOSTECKÝMI LVY. ČEKÁ NÁS VELICE TĚŽKÝ ZÁPAS PROTI VÝBORNÉMU SOUPEŘI.

Tags: