Z desítky v Mostě jsme se oklepali výhrou na nájezdy. Souboj gólmanů vyhrál Pepa Čáp

Dvorští hokejisté v 8. kole II. ligy skupiny Sever přivítali Vlky z Jablonce nad Nisou a s ohledem na dosavadní výsledky v sezoně byli naši borci mírným favoritem zápasu. V dramatickém duelu jsme se nakonec i radovali z vítězství, po výhře v nájezdech ale bereme „jen“ dva body.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. – HC Vlci Jablonec n. N. 4:3sn

Dvoráci si ve středu z ledu Mosteckých Lvů přivezli krutou porážku 1:10 a podle očekávání si mezi dvěma zápasy vyslechli řadu peprných slov nejen od trenéra Jiřího Malinského, ale i majitele klubu Vasila Teodoridise. Před dalším duelem tak bylo důležité dát se dohromady hlavně po psychické stránce.

K tomu měla pomoci i atmosféra domácího stadionu, zvlášť důležitá pak byla první branka utkání, o kterou Rodos v úvodu bitvy s Jabloncem hodně usiloval. Snažili se ale i hosté a ti za svoji sympatickou aktivitu byli odměněni ve 14. minutě, kdy se prosadil exvrchlabský Miškovský – 0:1.

Dvoráci se střelecky trápili. Určitě na nich zanechal tři dny starý debakl až příliš velkou stopu. Každopádně vstřelit gól Vlkům se nedařilo celou polovinu zápasu. Až přišel čas 29:41 a v něm vyrovnání z hole zkušeného matadora Patrika Fořta.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ Z DÍLNY MILOSLAVA KNAPA

Vstřelený gól měl Malinského svěřence povzbudit, než se ale dostali k dalším šancím, přišla studená sprcha znovu z hole Miškovského – 1:2. Ke všemu jsme po bitce přišli o do konce utkání vyloučeného Martina Tondra a tým musel duel dohrávat s pěti beky. Prostřední perioda přitom jasně patřila našim borcům a soupeř vzdoroval s vypětím všech sil a hlavně s velkou pomocí skvělého gólmana Jakuba Jelínka.

V nástupu do periody třetí už však i bývalý brankář vrchlabského Stadionu kapituloval. Nejprve jej hned ve 39. vteřině překonal Kuba Luštinec, na konci 48. minuty otočil stav gólem na 3:2 Jirka Půhoný. V té době snad už nikdo nepochyboval o vítězství Rodosu, jenže přišla 55. minuta a v ní vyrovnání z hokejky Kačírka – 3:3.

Po bezbrankovém prodloužení jsme si poprvé v sezoně mohli vychutnat nájezdy a v nich jsme se dočkali vítězné radosti. První série ještě góly nepřinesla, v té druhé ale hosty poslal do vedení Maďar, aby záhy vyrovnal Vojta Havlas. Ve třetí rundě nás do trháku dostal Kuba Hoskovec, ale hned poté odpověděl Frk (2:2). Pak začali kralovat oba brankáři, než přišla série s číslem sedm a v ní rozhodující nájezd v podání Davida Hrazdiry.

Fakta – branky a asistence: 30. Fořt (Mocek), 41. Luštinec, 48. Půhoný (Hoskovec), rozh. náj. Hrazdira – 14. Miškovský (Jandejsek), 34. Miškovský (Čechura), 55. Kačírek (Král). Rozhodčí: Vokřál – Kučera, Schopf. Vyloučení: 3:6. Bez vyžití. Diváci: 410. Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 – 0:0. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Mocek, Franc, Karlík, Matějíček, Petira, M. Tondr – Ježek, Hrazdira, Fořt – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Sedláček, Brokeš, Šediný.

Jiří Malinský, trenér Dvora Králové nad Labem: „Začátek utkání byl z naší strany nervózní, což bylo dost možná způsobené hlavně předchozím výbuchem v Mostě. Odskakovaly nám kotouče, selhávali jsme v koncovce, nebylo to ono. Postupem času to na každého hráče doléhalo. Šancí bylo opravdu hodně a z přemíry snahy se nacházela okénka, jichž soupeř dvakrát využil. Když už se nám ve třetí třetině podařilo skóre otočit, měli jsme další šance na 4:2. Místo toho přišla hrubka a vyrovnání. Výsledek bereme jako ztrátu jednoho bodu a musíme se s tím před dalšími duely vypořádat.“