Z Nymburka bez bodu

Obrázek uživatele Ivo

NED Hockey Nymburk - HC RODOS 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Bez zraněného Valáška a Peci Zmítka, který se omluvil pro nemoc, jsme odcestovali do Nymburka s touhou navázat na předchozí výhry. Od začátku zápasu se začalo v rychlém tempu se spoustou šancí na obou stranách a ani jeden z brankářů se rozhodně nenudil. Naší první velkou šanci měl Patrik Fořt, Kroftu v brance nepřekonal. Hra se přelévala rychle z jedné strany na druhou a začalo se si "přitvrzovat" a vylučovat. Nejprve byl vyloučen Martin Tondr, chvíli poté domácí hráč. Hráli jsme jen pár vteřin přesilovku a když se vracel domácí hráč z trestné lavice, zapojil se do útoku, který znamenal první gól. V 16. minutě byl vyloučen Řepík, domácí obránce nahodil puk před branku, který byl před Čapínem tečován a ten neměl šanci zareagovat.

Do druhé třetiny nenastoupil Jirka Půhoný kvůli zranění třísel a když domácí přidali další branku, tak to nevypadalo dobře. Naše touha po úspěchu však byla silná a to se projevilo po dalších 3 minutách, kdy v přesilovce Jirka Matějíček od modré krásně trefil horní roh branky. V této časti hry jsme snad i soupeže přehrávali. Domácí se dostávali do rychlých brejků, se kterými si vždy Čapíno poradil a tak jsme se mohli soustředit na tlak. Co ovšem předváděl mladý Krofta v bráně bylo neskutečné. Do kabin se šlo za stavu 3:1 a bylo vše otevřené.

Třetí třetina přinesla ještě vystupňování našeho tlaku, ale Nymburk má kvalitní mužstvo, rychlé směrem do útoku a v čase 47:37 zvýšil na 4:1. Po necelé minutě však dvojice našich vousáčů snížila, kdy po akci Tondra Patrik Fořt doslova procpal puk z brankoviště za Kroftova záda. Náš závěrečný tlak na chvíli přerušilo velmi přísné vyloučení pro příliš mnoho hráču na ledě. Dvě minuty před koncem, při hře v power play se nám podařilo snížit Řepíkovou dorážkou na rozdíl jediné branky, ale domácím se podařilo při naší další hře bez brankáře skórovat.

Branky a nahrávky: 6. Wiencek (Eis), 17. Ďurač (Kříž, Stehlík), 32. Král (Eis), 48. Knesl, 59. Stehlík (Knesl) – 35. Matějíček, 49. Fořt (Tondr), 59. Řepík

HC RODOS: Čáp – Karlík, Matějíček - Petira, Hamerský - Faltys, Tondr, Vitebský, Starosta - Řepík, Havlas, Luštinec - Kocian, Ježek, Fořt - Půhoný, Hoskovec, Dušek