Z "oblíbené" Bíliny poprvé s porážkou. Ta se v předposlední minutě proměnila v debakl

Ve druhé lize nenajdete soupeře, se kterým by se našim hokejistům dařilo víc. Na severočeskou Bílinu jsme v sobotním 36. kole aktuální sezony narazili pošesté v naší krátké druholigové historii, teprve poprvé jsme s ní ale ztratili body. Mohl za to velmi nepovedený výkon celého mužstva. Ve hře o dobrý výsledek jsme sice byli ještě dvě minuty před koncem, pak nám ale domácí během 28 vteřin (!) nasázeli tři branky a z porážky byl debakl.

Bílina – Dvůr Králové 7:3 (1:1, 2:1, 4:1)

Fakta – branky a asistence: 17. J. Procházka (Šimeček), 24. O. Sýkora (Brzek, T. Urban), 28. T. Urban (O. Sýkora), 52. Brzek (T. Urban, O. Sýkora), 59. J. Procházka (Šimeček), 59. Jarý (Brzek, T. Urban), 59. J. Procházka (Komínek, Šimeček) – 16. Ježek (Valášek, Fořt), 26. Hoskovec (Půhoný, Tondr), 44. Machač (Havlas). Rozhodčí: Místecký – Axman, Beneš. Vyloučení: 6:6. Bez využití.  Diváci: 108.

HC Draci Bílina: Zajíček – Jarý, Remněv, Delmarche, Vološin, Dvořák, Heinzl – Kolíček, Gnusin, Komínek – Procházka, Petržílka, Brzek – Urban, Mašek, Sýkora – Jungvirt, Šimeček, Šmejc.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Janský – Karlík, Petira, M. Tondr, Pokorný, Matějíček, Franc, Faltys – Valášek, Ježek, Fořt – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Machač, Havlas, Luštinec – Sedláček, Kocián.

Na ledě Bíliny 10:6, 6:3, doma 10:3, 7:1 a letos 6:2. To byly dosavadní výsledky s naším oblíbeným  soupeřem. Každá série ale jednou končí a nám se to přihodilo právě v sobotu. Dvoráci na sever Čech vyráželi gólmanským duem Jan Janský - Josef Čáp.

Na první změnu stavu se čekalo do 16. minuty, ve které nás poslal do vedení Honza Ježek po spolupráci celého elitního útoku. Škoda, že nám náskok nevydržel do úvodní přestávky, hned za 27 sekund totiž vyrovnával Procházka. Start prostřední periody už byl na góly bohatší. Bílinu poslal do vedení Sýkora, na jehož ránu ještě odpověděl Kuba Hoskovec. Za další dvě minuty se ale domácí prosadili znovu a stav 3:2 vydržel až do začátku závěrečné dvacetiminutovky.

Ve 44. minutě vyrovnal svou premiérovou trefou v našem dresu Michal Machač a hlouček dvorských příznivců věřil v šesté vítězství nad tímto soupeřem. Jenže rozdílovou čtvrtou branku nevstřelil Dvůr, nýbrž domácí Draci. Povedlo se to v 52. minutě Brzkovi. Definitivní rozhodnutí o vítězi utkání, ale i o tom, že si letos Rodos nezahraje vysněné play, padlo v minutě předposlední. Domácí nám nasázeli tři branky během již zmiňovaných osmadvaceti vteřin a my se tak na dlouhou cestu domů museli vydat s vysokou porážkou 7:3.

Další výsledky 36. kola: Sokolov – Vrchlabí 0:1, Klatovy - Nymburk 2:5, Řisuty -  Trutnov 3:4p, Kobra - Jablonec nad NNisou 2:5, Děčín - Kolín 0:4, Mostečtí Lvi - Letňany 5:0.

Program 37. kola (středa 6. února, 18.00), skupina  Střed: Dvůr Králové nad Labem - Kolín (18.00), Vrchlabí - Jablonec nad Nisou, Trutnov - Nymburk. Skupina Sever: Mostečtí Lvi - Sokolov, Klatovy - Kobra Praha, Bílina - Řisuty.