Z Trutnova se vracíme bez bodu, dělilo nás od něj 17 sekund

Velmi blízko jsme byli k dalšímu bodu z derby. V Trutnově nás o něj připravila branka domácího veterána Jaroslava Kally 17 sekund před koncem, která rozhodla o vítězství draků 4:3. Po druhé třetině jsme prohrávali už 1:3, v závěrečné části jsme se ale dokázali vrátit do zápasu. Faktorem utkání byly přesilovky, domácí v nich vstřelili tři branky.

Od začátku jsme hráli čtyři útoky. První ostrý zákrok musel už v první minutě vytasit Josef Čáp. Úvodní třetina ale patřila HC Rodos, během úvodních 10 minut nám Trutnov nabídl tři přesilovky, 47 sekund jsme dokonce hráli pět na tři. Z pravého křídla tvrdě pálil příklepem Jakub Luštinec, do výstroje brankáře mířil v dobré pozici Martin Tondr a neuspěla ani štiplavka Jirky Půhoného.

Vojta Havlas v ideální pozici přestřelil. Největší šanci domácích měl v závěru třetiny Kalla, na Čápa se řítil úplně sám, ale minul. V zápětí dvorský brankář vychytal dalšího trutnovského veterána Vojtěcha Kubinčáka. Zaslouženého vedení jsme se dočkali ve 23. minutě, kdy se v přesilovce po pasu Půhoného nadvakrát prosadil Dominik Dušek 0:1.

Z vedení jsme se neradovali dlouho. O čtyři minuty později také v přesilovce po rychlé kombinaci celého útoku skóroval do odkryté klece Daniel Svoboda 1:1. Ve druhé třetině to byli hráči HC Rodos, kdo chodil častěji na trestnou lavici, a draci toho dokázali dokonale využít.

V 31. minutě se prosadil na brankovišti tečující obránce Lukáš Vácha a poslal svůj tým do vedení 2:1. Vyrovnání měl na hokejce Martin Tondr, jeho střelu z levého křídla vyrazil Jeschke ramenem. Po gólu volala i rána Milana Valáška z mezikruží. Obrat domácích dokončil ve 38. minutě, jak jinak než v přesilovce, prudkou střelou z levého křídla Karel Šefl 3:1.

Touha vyrovnat našim hráčům nechyběla. Dušek v přesilové hře z bezprostřední blízkosti přestřelil, Vojta Havlas zazvonil na tyč. V 53. minutě to přeci jen vyšlo. Dělovku Jirky Matějíčka těsně po skončení čtyři minuty trvající přesilovky tečoval Jakub Luštinec, pro kterého to byl už pátý gól v sezoně – 3:2.

O chvíli později mohlo být vyrovnáno. Jeschke měl co dělat s projektilem Starosty i dotírajícím Hoskovcem, který se snažil poskakující puk dopravit za brankovou čáru. V závěru jsme dostali možnost půldruhé minuty trvající přesilovky pět na tři. Po rychlých pasech Matějíčka a Luštince uklidil kotouč do odkryté branky Vojta Havlas 3:3.

Přestože se domácí v poslední dvacetiminutovce prakticky nedostali do naší útočné třetiny, 17 sekund před koncem se jim povedlo rozhodnout zápas. Svoboda objel branku, puk naservíroval Jaroslavu Kallovi a ten ho zblízka poslal pod horní tyčku.

Trutnov dokázal přerušit třízápasovou sérii porážek, my jsme prohráli páté utkání v základní hrací době v letošním ročníku. Senzací středečního kola je domácí porážka 1:3 Vrchlabí s Letňany. Druhá liga pokračuje v sobotu, jedeme na led Děčína.

HC TRUTNOV - HC RODOS 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 27. Svoboda (Kubinčák, Kalla), 31. Vácha (Kubinčák, Svoboda), 38. Šefl (Kalla, Vácha), 60. Kalla (Svoboda, Kubinčák) – 23. Dušek (Půhoný, Tondr), 53. Luštinec (Matějíček), 58. Havlas (Matějíček, Luštinec). Vyloučení: 12:7 + Šimoníček (DK) 10 min. OT. Využití přesilovek: 3:2. Diváci: 932. Sestava HC RODOS: Čáp – Matějíček, Vitebský, Tondr, Karlík, Hamerský, Faltys, Starosta – Havlas, Šimoníček, Luštinec – Fořt, Kocián, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Zmítko, Ježek, Sedláček.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Trenér HC Rodos Ladislav Lubina: Zápas jsme si prohráli zbytečnými fauly v útočném pásmu a tím, že jsme nedokázali ubránit přesilovky Trutnova. Podařilo se nám sice vyrovnat na 3:3, ale v závěru jsme byli ve vlastní třetině příliš pasivní a nepohlídali si volného hráče před brankou. Nemůže nám 17 vteřin před koncem dát hráč gól z brankoviště.

Trenér HC Trutnov Petr Vácha: Bylo to šťastné vítězství. Podali jsme výborný výkon v oslabení a velmi dobře sehráli také naše přesilovky. Oproti minulým zápasům jsme změnili rozestavení při přesilových hrách, protože jsme z nich inkasovali, a osvědčilo se to. I po vyrovnání jsme věřili, že můžeme ještě vyhrát. Ukázalo se, že zkušení hráči dovedou takového zápasy rozhodovat.