Z Vrchlabí přichází obránce Martin Matějček

Dvaadvacetiletý obránce Martin Matějček je další posilou HC Rodos před novou sezonou. Odchovanec hradeckého hokeje hrál druhou ligu zatím pouze ve Vrchlabí. Ve Dvoře Králové podepsal smlouvu na jeden rok. Je třetím obráncem, který do Dvora Králové v létě přišel.

Pro Martina Matějčka nezbylo v sestavě Vrchlabí po konci loňské sezony místo. Stejně jako útočníci Martin Filip a Jiří Šimoníček se dohodl s HC Rodos. „Je to perspektivní obránce, navíc pravák, kterých je málo. Předpokládáme, že bude vedle našich zkušených hráčů dál hokejově růst. Pokud se osvědčí, mohl by být oporou obrany HC Rodos i v dalších sezonách,“ řekl klubový prezident Vasil Teodoridis.

Martin Matějček v mládežnických kategoriích hrál za Hradec Králové. V roce 2015 přišel do Vrchlabí, kde strávil následující tři sezony. Nastoupil v nich k 93 utkáním, zaznamenal 15 kanadských bodů (7+8) a 212 trestných minut.

„Ve Vrchlabí jsem s dospělým hokejem začínal a byl to pro mě dobrý start. Na druhou ligu jsme tam měli kvalitní zázemí. Myslím si, že budeme mít ve Dvoře Králové dobrý tým, přišlo několik nových hráčů a uvidíme, jak si to sedne. Hodně hráčů znám z Vrchlabí a Hradce Králové, i to pro mě je výhoda,“ uvedl obránce.

V poslední sezoně odehrál 28 zápasů s bilancí pěti bodů (2+3). Martin Matějček je třetí posilou do obranných řad. Před ním HC Rodos uzavřel spolupráci s Jiřím Matějíčkem, který poslední roky působil ve Francii, a s exjabloneckým zadákem Petrem Pilařem.

Hráči HC Rodos ukončili pod vedením trenérského tandemu Ladislav Lubina a Pavel Marek první fázi letní přípravy. Po červencovém volnu se znovu sejdou začátkem srpna. Kádr pro příští sezonu už je z velké části hotový. „Do pole už žádného hráče shánět nebudeme, chci ještě přivést brankáře,“ dodal Vasil Teodoridis.