Za letošní sezonu se rozhodně nemusíme stydět, hodnotí Vasil Teodoridis

V posledním kole základní části, ale přeci jen se povedlo HC Rodos v premiérové sezoně ve druhé lize proklouznout do play off. Sérii s favoritem celé soutěže Sokolovem jsme zvládli se vztyčenou hlavou a Západočechy dokonce senzačně porazili na jejich ledě. I proto hodnotí prezident HC Rodos Vasil Teodoridis nováčkovskou sezonu jako zvládnutou. Předsezonní cíle se podařilo splnit.

Klub má za sebou historicky první sezonu ve druhé lize. Jak jste s ní byl spokojený?
To, co jsme si řekli před začátkem sezony, se nám povedlo splnit. Postoupili jsme do play off, což byl náš cíl. Samozřejmě se našly zápasy, ve kterých jsme mohli hrát lépe. Na nováčka jsme získali poměrně dost bodů, ale výsledky kolikrát nebyly takové, jaké jsme si představovaly. Mohli jsme mít o devět deset bodů víc, pár utkání jsme ztratili v koncovkách. Je potřeba si ale také uvědomit, že řada našich hráčů hrála druhou ligu poprvé v životě, předtím působili jen v krajské soutěži. Ze začátku jsme si mysleli, že druhou ligu uhrajeme s hráči, kteří vybojovali postup. Už přátelské zápasy ukázaly, že to nejde. Trochu jsme zaplatili nováčkovskou daň. Ale rozhodně se za letošní sezonu nemusíme stydět.

V play off jsme vypadli v prvním kole, ale podařilo se nám jednou silný Sokolov porazit, což nikdo nečekal…
Že jsme osmifinálovou sérii prodloužili o jeden zápas a rozloučili se s diváky doma, považuju za úspěch. Proti Sokolovu jsme neodehráli špatnou sérii. Hráči bojovali, ale kvalita soupeře byla jednoznačná. Na konci posledního utkání se diváci rozloučili s hráči, poděkovali jim za celou sezonu, bylo to moc fajn.

Překvapilo vás úroveň druhé ligy?
Spíš mě překvapilo, kolik bývalých hráčů z první ligy a extraligy v soutěži působí. Navíc v průběhu sezony skoro všechny týmy v naší skupině posílily. Pokud máte v týmu hráče, který má za sebou 500 zápasů v extralize, tak to je na ledě samozřejmě znát. To je pro nás trochu ponaučení. Já osobně si myslím, že by ve druhé lize měli hrát hlavně mladí hráči, kteří mají budoucnost.

Jak hodnotíte domácí návštěvnost, která byla v průměru více než 600 diváků na zápas?
V rámci celé druhé ligy patřila naše návštěvnost mezi nejvyšší. Z tohoto pohledu můžeme být spokojeni. Za to bych chtěl našim divákům a fanklubu poděkovat. Když jsem byl na našem utkání v Praze, tak tam bylo 60 fanoušků ze Dvora Králové a 30 z Prahy. Nicméně jsme doufali, že návštěvnost na dvorském stadionu bude ve druhé lize přeci jen o něco vyšší. Abychom pokryly náklady na domácí zápasy, potřebovaly bychom na nich v průměru ještě o sto diváků více. Návštěvnost jde ruku v ruce s výsledky. Z některých domácích zápasů měli diváci právem smíšené pocity. Určitě bychom chtěli v příští sezoně hrát doma mnohem lepší hokej.

Jak se podařilo sezonu finančně zabezpečit?
Většina ze sponzorů splnila to, na čem jsme se dohodli. Za to jim chci poděkovat. Druhá liga není levnou záležitostí. Je spojená s dlouhým cestováním. Pro derby s Trutnovem a Vrchlabím, na která chodilo hodně diváků, jsme museli zajistit profesionální pořadatelskou službu, což stojí hodně peněz. V příští sezoně proto, stejně jako to udělalo Vrchlabí a Trutnov, budeme bohužel muset zdražit na derby vstupné.

V půlce sezony převzal mužstvo trenér Juraj Jurík ze Zlína. Bude ve Dvoře Králové pokračovat?
Dohodli jsme se, že si dáme čas do konce března a uvidíme, jestli se vrátí. Má nějaké nabídky, rozumím tomu, že by raději trénoval blíž svému bydlišti. Čekám na jeho rozhodnutí. Otázku trenéra bych chtěl mít vyřešenou co nejdříve, abychom společně mohli začít sestavovat tým na novou sezonu. Letní přípravu bychom rádi zahájili v květnu. Pokud nám to město umožní, opět bychom na led chtěli vyjet v srpnu. O tom teprve budeme jednat.

Budou nějaké změny v hráčském kádru?
Určitě budeme muset posílit obranu a také přivést střelce. Nedařily se nám přesilovky, na tom potřebujeme zapracovat. Už se nám ozvali někteří hráči, ale stále probíhá play off druhé ligy. Jednat budeme, až skončí.

Jaké cíle si dáváte pro další sezonu ve druhé lize?
Už hráčům jsem řekl, že můj osobní cíl pro příští sezonu je hrát kolem třetího čtvrtého místa. Někdo si může říkat, že mám velké ambice, ale nemá cenu hrát osmé deváté místo. Chci, aby se diváci ve Dvoře Králové bavili hokejem a chodili na něj rádi. Myslím si, že to dokážeme.

Očekáváte, že se nějak změní formát druhé ligy?
Myslím si, že ne. My to ani příliš neovlivníme, rozhoduje se to v Praze. Já se soustředím na to, aby HC Rodos měl trenéra, abychom měli kvalitní letní přípravu a přivedli kvalitní posily. To jsou pro mě prvořadé úkoly.