Žádné body nejsou zadarmo. Nejlíp to ukázal souboj s Bílinou. Ale máme je a to je hlavní

Dvoráci dnes pod Hankovým domem přivítali soupeře z Bíliny a utkání proti tabulkovému outsiderovi jen potvrdilo, že žádné body ve druhé lize nedostanete zadarmo. Hosté statečně vzdorovali, před mnoha nadějnými střelami Rodosu je uchránil gólman Chabr, nakonec ale přece jen našim borcům podlehli, ačkoliv těsně 4:3.

POJEĎTE V SOBOTU FANBUSEM DO NOVÉ PAKY - INFO ZDE!

HC Rodos Dvůr Králové n. L. – HC Draci Bílina 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Severočeská Bílina je historicky (a je to krátká druholigová historie) nejoblíbenějším sokem našeho klubu. Přesto se v sobotu žádná kanonáda Rodosu nekonala. Hosté v naší aréně předvedli bojovný a srdnatý výkon, díky němuž drželi naděje na bodový zisk do posledních vteřin zápasu.

První opravdu velká šance se zrodila v 6. minutě, kdy se do samostatného úniku dostal Milan Valášek, strážce bílinské branky byl ale na místě. Za další dvě minuty naši borci už, už zvedali ruce nad hlavu, neposedný kotouč však pouze tancoval na brankové čáře, za ní se však nedostal.

Úvodní změnu stavu nabídla jedenáctá minuta. Dominik Šedivý úspěšně dorážel vlastní střelu, hostům ale stačilo pouhých dvacet vteřin, aby na náš první úspěch odpověděli Šimečkem – 1:1. Stejná situace se opakovala v závěru periody. Nejprve v čase 17:38 povedeným golfákem skóroval David Hrazdira, za rovných 60 sekund ale vyrovnal Gnusis na 2:2.

Také v prostřední části byli Dvoráci aktivnějším týmem a i tentokrát šli do vedení. Ve 25. minutě vymyslel tutovku pro Šedivého Tomáš Brokeš, šance na zvýšení našeho náskoku pak prohospodařili Jirka Matějíček s Kubou Luštincem. Trest přišel v době, kdy to nikdo nečekal. Ve vlastním oslabení dokázal srovnat hostující Šimeček a také do druhé přestávky se šlo za nerozhodného stavu.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla velkou snahu Rodosu o vítěznou branku. Ve 43. minutě si ještě s odvážným průnikem Jakuba Hoskovce brankář poradil. Pak ale hosté nabídli našemu týmu minutovou přesilovku pět na tři a na nemohoucnost útočníků jako by se už nemohl dívat Michal Petira. Na modré se na chvíli zamyslel, pak ale popojel, napřáhl a dělovkou do pravého horního rohu nedal brankáři Chabrovi šanci na úspěšný zákrok – 4:3.

Ve zbylých minutách nám v navýšení náskoku několikrát zabránil výborný Chabr, gól na 5:3 v 53. minutě nebyl uznán pro dřívější posunutí branky a nakonec musel těsné vedení zachraňovat při ojedinělé šanci soupeře tradičně skvělý Pepa Čáp.

AKTUÁLNÍ TABULKA DRUHÉ LIGY SKUPINY SEVER

Výhru 4:3 ale už naši hokejisté uhájili a v tabulce skupiny Sever se dál drží na dostřel první trojici Vrchlabí, Most, Děčín.

Fakta – branky a asistence: 11. Šedivý (Mocek), 18. Hrazdira, 25. Šedivý (Brokeš), 45. Petira (Franc) – 11. Šimeček (Pokorný, Zdeněk), 19. Gnusin (Tyurin, Kubišta), 38. Šimeček (Zdeněk). Rozhodčí: Markovský – Řezníček, Gregar. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 415. Třetiny: 2:2, 1:1, 1:0. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Janský) – Mocek, M. Tondr, Matějíček, Karlík, Franc, Petira – Brokeš, Hrazdira, Šedivý – Valášek, Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek.

Další výsledek 13. kola: Nová Paka – Vrchlabí 2:3, Mostečtí Lvi – Děčín 2:3, Jablonec nad Nisou – Řisuty 3:4.

Program 14. kola, středa 31. října, 18.00: Vrchlabí – Mostečtí Lvi, Řisuty – Trutnov, Bílina – Nová Paka, Děčín  - Jablonec nad Nisou.

LÍBIL SE VÁM SOBOTNÍ ZÁPAS? OHODNOŤTE JEJ JEDNÍM ZE SMAJLÍKŮ. DÍKY, ŽE SLEDUJETE NÁŠ WEB!