Zasloužená výhra před skvělým dvorským kotlem. Rodos veze z Nové Paky tři body

DERBY JE NAŠE! Dvorští hokejisté vezou zasloužené tři body z prestižního souboje na ledě Nové Paky. Svěřenci kouče Jiřího Malinského zde k druholigovému utkání nastoupili vůbec poprvé a před slušnou návštěvou se rozhodně nechovali jako hosté. Snaživého soka „pozdravili“ už v úvodní části dvěma góly a po trefě Davida Hrazdiry ze závěru prostřední části hry vedli už o tři branky. Závěrečná perioda už žádné drama nenabídla a po vítězství 4:1 jsme v tabulce soupeři odskočili na rozdíl osmi bodů.

BK Nová Paka – HC Rodos Dvůr Králové 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Povzbuzení těsnou výhrou nad Bílinou jsme vyrazili na led nováčka a v Nové Pace se muselo všem Dvorákům líbit. Nejen proto, že se v publiku sešel Rodosáků skvělý počet, ke všemu se hrálo derby v královédvorské režii.

Pozitivnímu průběhu hodně vypomohl úvodní gól zápasu, který už v čase 2:35 zařídil Tomáš Brokeš, jenž se dostal k samostatnému úniku na gólmana Vacka a dokázal puk dostat za jeho záda – 0:1. V 11. minutě nám domácí nabídli úvodní přesilovku a po necelé minutě ji proměnil Dominik Dušek.

Prostřední část hry se nesla za převahy hostujícího mužstva a navýšit skóre jsme mohli z řady příležitostí. Hrozili i domácí, převážně z brejků. 41 vteřin před druhou sirénou ale třetím gólem zmrazil novopacké naděje David Hrazdira a do šaten se nám šlo hodně z vesela. Druhou asistenci v zápase si přitom připsal obránce Petr Čáslava, jenž po delší době vypomohl našemu mužstvu při absenci Martina Tondra, jenž si plnil své povinnosti v extraligové Mladé Boleslavi.

V závěrečné periodě už Rodosáci žádné drama nepřipustili. Za vším stál disciplinovaný výkon s minimem vyloučení, což ostatně platilo i pro stranu soupeře. Na tříbrankovém rozdílu ve skóre už se nic nezměnilo. Na 0:4 v čase 54:37 upravil Kuba Luštinec, minutu na to upravil na konečných 1:4 čestným gólem Bruslařů Tomáš Müller.

Východočeské derby bylo odehráno ve vynikající atmosféře a mezi bezmála osmi stovkami diváků nechyběl ani prezident HC Rodos Vasil Teodoridis. „Po delší době mi bylo moc dobře. Zápas jsem si užil mezi hráči, fanoušky i dvorskými fanynkami. Fanklub byl skvělý a za podporu našeho týmu v utkání mu patří velké poděkování. Stejně tak hráčům,“ řekl muž, jehož v posledních dnech trápily zdravotní problémy.

Fakta – branky a asistence: 56. Müller (Mlčoch) – 3. Brokeš (Čáslava, Šedivý), 12. Dušek (Hoskovec, Půhoný), 40. Hrazdira (Čáslava, Brokeš), 55. Luštinec. Rozhodčí: Bernat – Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 768. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Čáslava, Mocek, Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Brokeš, Hrazdira, Šedivý – Valášek, Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Havlas.

Aktuální tabulka, výsledky a program II. ligy skupiny Sever

Průběžné výsledky 15. kola: Jablonec nad Nisou – Vrchlabí 1:8, Trutnov – Děčín 4:3 na nájezdy, Mostečtí Lvi – Bílina 3:2.

Program 16. kola – středa 18.00: Dvůr Králové nad Labem – Mostečtí Lvi, Vrchlabí – Trutnov, Děčín – Řisuty, Bílina – Jablonec nad Nisou.