Zasloužená výhra tvrdě uhájená

Obrázek uživatele Ivo

HC RODOS - SHC Klatovy 6:4 (3:1, 0:0, 3:3)

První branka utkání padla do naší sítě. Chyba na modré, ztráta kotouče, Michal Petira musel "zatáhnout za záchranou brzdu" a sudí nařídil trestné střílení. To soupeř proměnil. Naštěstí nás to nepoložilo a do konce třetiny, díky práci všech, která byla korunována brankami Hoskovce, Zmítka a Havlase svítil na ukazateli skore na konci třetiny stav 3:1. Ve druhé třetině branka nepadla a vše podstatné se odehrálo ve třetině poslední.

Milan Valášek brankou ve 3. a 6. minutě poslední části zapříčinil výměnu v brance hostí. Avšak místo klidného dohrání zápasu bylo vše jinak. Soupeř se během 11ti minut třemi brankami dostal na rozdíl jediné branky. V závěrečné power play však využil Kuba Lušinec chyby soupeře a uklidnil všechny na stadionu.

Fakta - branky a nahrávky: 10. Hoskovec (Tondr, Fořt), 17. Zmítko (Petira), 20. Havlas (Valášek), 43. Valášek (Matějíček), 46. Valášek (Matějíček), 60. Luštinec (Dušek, Hoskovec) – 6. Uhlík (TS), 46. Uhlík (Sysel, Švarc), 55. Matiášek (Kristl), 57. Uhlík (Vavřička). Rozhodčí: Ondráček - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6 + navíc Červenka (Klatovy) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Třetiny: 3:1, 0:0, 3:3. Diváků: 420.
HC RODOS: Čáp – Karlík, Matějíček, Petira, Vitebský, M. Tondr, Franc, Faltys, Starosta – Valášek, Havlas, Luštinec – Zmítko, Ježek, Řepík – Dušek, Hoskovec, Fořt – Kocián, Řezníček.