Závěr druhé třetiny rozhodl. Z horkého ledu Jablonce vezeme tři body

Velmi cenné tři body vezou naši hokejisté z ledu jabloneckých Vlků. Duel 35. kola potvrdil, jak náročné boje nás v závěru základní části soutěže čekají. Na severu Čech jsme třikrát prohrávali. Dvakrát Milan Valášek a jednou Patrik Fořt ale dokázali vždy srovnat. O našem vítězství rozhodl závěr prostřední dvacetiminutovky a v něm dva slepené góly Dominika Duška a Honzy Ježka.

KOMPLETNÍ PROGRAM 35. KOLA HODNOTÍ NA SVÉM WEBU KRKONOŠSKÝ DENÍK

Nezapomeňte! Už v pondělí budeme druhou příčku hájit v domácím utkání s Řisutami, ve středu pak pod Hankův dům přijede Trutnov.

HC Vlci Jablonec n. N. – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 4:5

Na horkém jabloneckém ledě naše hokejisty čekal namotivovaný soupeř, který usiluje o místenku v play off. Že zde Rodos nebude mít na růžích ustláno, ukázal již začátek páté minuty a vedoucí branka soupeř, který udeřil trefou Maďara – 1:0. Dlouho se ale domácí z vedení neradovali. Pomohlo nám totiž vyloučení Miškovského, které jsme šest vteřin před koncem přesilovky využili gólem Milana Valáška, jemuž nabíjel Vojta Havlas. Ve 13. minutě šli Vlci podruhé do náskoku zásluhou kanonýra Nevyhoštěného, 21 sekund před koncem úvodní části hry ale sehrál vydařenou akci elitní dvorský útok a Patrik Fořt poslal oba celky do šaten při stavu 2:2.

Jak pozitivní pro nás byl závěr třetiny první, tak jsme si rozhodně neužili start druhé dvacetiminutovky. Uběhlo z ní pouhých 57 vteřin a Severočeši potřetí v zápase vedli, tentokrát se trefil Kačírek. Jablonci ale jako by delší čas ve vedení nebyl souzen. Za dalších 23 sekund totiž zakombinovali Luštinec s Karlíkem a Milan Valášek svým druhým gólem v utkání srovnával účty na 3:3.

V polovině zápasu Rodosáci přežili dvě oslabení a v závěru periody sami udeřili. Dokonce hned dvakrát. Nejprve v čase 38:29 prostřelil gólmana Jelínka Dominik Dušek, v poslední minutě pak na 3:5 zvýšil Honza Ježek.

V závěrečné části hodlali Vlci udělat maximum pro dohnání ztráty, disciplinovaná hra našeho mužstva jim ale mnoho příležitostí ke zvratu nedovolovala. V čase 54:06 šel ale za katr na 2+2 minuty Jirka Matějíček a domácí se přece jen dostali na dostřel. Na 4:5 snížil 146 vteřin před koncem utkání Homolka.

Jablonečtí to zkusili i s hrou bez brankáře, vyrovnat se jim už ale nepovedlo a Dvoráci se tak se svými fanoušky mohli radovat z cenných tří bodů.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER NABÍZÍ PORTÁL LIVESPORT.CZ

Fakta – branky a asistence: 5. Maďar (Nevyhoštěný, Kačírek), 13. Nevyhoštěný (Pavlů, Kačírek), 21. Kačírek (Maďar, Nevyhoštěný), 58. Homolka (Nezbeda, Nevyhoštěný) – 10. Valášek (Havlas), 20. Fořt (Svoboda, Ježek), 22. Valášek (Luštinec, Karlík), 39. Dušek (Půhoný, Petira), 40. Ježek (Fořt, Svoboda). Rozhodčí: Luczków – Gabriel, Kettner. Vyloučení: 3:5, navíc Miškovský (JBC) 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 279. Třetiny: 2:2, 1:3, 1:0.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Mert, M. Tondr, Matějíček, Karlík, Franc, Mocek, Petira – Fořt, Ježek, Svoboda – Luštinec, Havlas, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Šedivý, Sedláček.

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Odehráli jsme velmi těžké utkání a ze tří bodů máme velkou radost. Jablonečtí na nás v úvodu vlétli a my se tak deset minut vyrovnávali s hokejem na menším kluzišti. Kluci museli pochopit, že se s pukem nemohou mazlit, ale musejí více otáčet hru. Naštěstí se nám pokaždé povedlo na gól soupeře brzy odpovědět a skvěle nám vyšel závěr druhé třetiny, ve kterém jsme zápas rozhodli. Třetí třetina přinesla obrovský boj. Domácí nás tlačili, ale my hráli dobře do obrany a výrazně nás podržel Ota Jeschke. Měl tam opravdu výborné zákroky. Pro nás jsou tři body velmi důležité. Teď nás čekají další dva náročné duely a my je budeme chtít v domácím prostředí zvládnout.“

Další výsledky 35. kola: Mostečtí Lvi – Nová Paka 3:1, Řisuty – Vrchlabí 4:7, Trutnov – Bílina 3:1.

Program 36. kola – středa 29. ledna 18.00: Dvůr Králové nad Labem – Trutnov, Vrchlabí – Děčín, Nová Paka – Jablonec nad Nisou, Bílina – Řisuty.

Ještě před tím v pondělí 27. ledna od 18.00 předehrávka 37. kola: Dvůr Králové nad Labem – Řisuty.

LÍBÍ SE VÁM VÝSLEDEK Z JABLONCE? OHODNOŤTE JEJ SMAJLÍKEM DOLE POD ČLÁNKEM.. DÍKY A V PONDĚLÍ NA VIDĚNOU NA ZIMÁKU!