Ze severu se vracíme s prázdnou. Lvi se nám nepodařilo přetlačit

Obrázek uživatele Ivo

MOSTEČTÍ LVi - HC RODOS 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)

Do zápasu jsme vstoupili dobře a aktivně. Když v 5. minutě musel Filip Landsman krýt první střelu, tak jeho protějšek už měl na kontě 6 zásahů. Hráli jsme dobře, měli lepší pohyb, ale bez gólového vyjádření, a to ani v přesilovce. V polovině třetiny se nám nepodařilo zachytit kombinaci domácích na naší modré a domácí šli do vedení svou asi třetí střelou v zápase. Hra se po brance vyrovnala. Po pěti minutách přidal soupeř druhou branku a zklamání bylo veliké. "Nakopla" nás však akce hned po buly po brance domácích. Filip Koffer zatáhl puk po levé straně až za branku domácích, dostal puk břed branku a Milan Valášek má střeleckou formu a dokáže takové situace vyřešit. Bylo 2:1 a byli jsme zpět ve hře. Tlačili jsme se do branky a do konce třetiny měli ještě šance, avšak bez využití.

Druhá třetina přinesla úplně jiný obraz hry. Domácí tým byl kombinačně lepší, zrychlil přechod do útoku, který jsme nedokázali zastavit. Po 6ti minutách hry bylo skóre 5:1 a trenér Malinský si musel vzít oddychový čas. Podařilo se zastavit domácí a vrátit se k naší hře, která přinesla i úspěch. Svou druhou brankou v zápase Milan Valášek a Jirka Půhoný nás dostali na dostřel. Bohužel se do konce třetiny nepodařilo více srovnat krok se soupořem a to i díky častým vyloučením. Na konci třetiny jsme nejprve byli vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě a poté se strhla bitka za naší brankou, kdy domácí hráč seknul našeho golmana přes rukabice.

Vítězem bitky na konci druhé třetiny byl na začátku třetí domácí tým. Rozhodčí udělil tresty tak, že jsme na začátky třetí třetiny hráli skoro dvě minuty ve třech. Domácím se podařilo vstřelit branku a rozhodli tak o osudu utkání. Zbytek utkání byl plný osobních soubojů, šarvátek, strkanic. Takový vývoj zápasu vyhovoval domácím a dařilo se jim udržet výhru až do závěru.

Fakta - branky a asistence: 10. Smolka (Bakrlík), 16. Mála (Hrdlička, Kuncl), 24. Mála (Kýhos, Hrdlička), 26. Böhm (Nedrda, Čmolík), 26. Polák, 42. Bakrlík (Hrdlička, Havlůj) – 16. Valášek (Koffer), 33. Valášek (Luštinec), 36. Půhoný (Panna, Fořt). Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 11:10, navíc Bohm a Mical (oba Most) 10 minut OT. Diváci: 327. Třetiny: 2:1, 3:2, 1:0.
HC Rodos: Landsman – Karlík, Matějíček, Petira, Faltys, Franc, M. Tondr – Koffer, Valášek, Luštinec – Panna, Kocián, Fořt – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Řepík, Řezníček.