Nový ročník nakonec odstartujeme tam, kde jsme ten poslední zakončili

Obrázek uživatele HC Rodos

V sobotu nám to nevyšlo, ale již tato středa by se měla opravdu sát dnem, kdy vstoupíme do nového ročníku II. ligy. Koronavirus a s ním spojená vládní opatření už zase hýbou sportovním děním v zemi. My ale všichni věříme, že letošní ročník mistrovských soutěží bude dohrán do úplného konce.

Než ale myslet na celou sezonu, pojďme především věřit, že opravdu padne úvodní buly. V sobotu jsme se na domácím zimním stadionu nedočkali. Ačkoliv klub bleskově zareagoval na nařízení vlády a arénu vyzdobil desítkami míst k sezení, soupeř z Mostu pro podezření z nákazy COVID-19 nedorazil.

Teď nás čeká „pokus číslo dvě“ a rovnou má jít o podkrkonošské derby v Trutnově. Tamní tým také v prvním dějství nehrál (nakažené hlásil Jablonec), před velkým šlágrem je však zdá se vše v pořádku.

Proto si zde přečtěte, za jakých okolností a podmínek se duel ve středu odehraje. Alespoň tak je popsal domácí klub.

Sektory v hale

Tribuna sedících má kapacitu 349 míst. Z toho 31 míst, v sektoru hostů, je rezervováno pro fanoušky Dvora Králové. Po zimním stadionu budete moc sedět ještě na lavičkách o celkové kapacitě 160 míst. Sečteno, podtrženo, celková kapacita činí 509 míst k sezení. Sektor pro stání bude výhradně určen pouze fanouškům Trutnova - Ultras Trutnov. Tam, kde bude lavička, můžete sedět. Tam, kde lavička nebude, se nesmíte pohybovat ani stát.

Vchody do arény

Na stadion se dostanete pouze hlavním vchodem. Zde si budete moc koupit vstupenku. Poté se odeberete na místa pro sezení. Nikdo v hale nesmí stát v prostorech, kde nejsou sedačky! Pokud tato situace nastane, dotyčný bude napomenut, poté vyveden ze zimního stadionu.

Hostující fanoušci používají ke vchodu na utkání hlavní vchod s pokladnou. Po utkání budou stadion opouštět bočním vchodem, který v minulosti sloužil jako vchod do sektoru hostí.

Vstupné

Vstupné na středeční duel je jednotné a to 70 korun. To samé vstupné platí pro trutnovská utkání s Hronovem a Novou Pakou. Mimo zmíněná utkání je vstupné taktéž jednotné, ale ve výši 60 korun. Permanentky jsou platné.

Základní opatření

Nikdo se nesmí pohybovat v prostorách ledové plochy, nebo šaten. Tento prostor slouží výhradně pro mužstva a jejich realizační týmy. Všechny cesty budou uzavřené. Každý návštěvník musí mít po celou dobu svojí návštěvy nasazenou ochranu nosu a úst. Občerstvení bude dostupné ve třech bufetech, které budu na zimním stadionu otevřeny.

Proto Dvoráci. Kdo ve středu vyrazíte do Trutnova podpořit barvy Rodosu, chovejte se tak, aby nevznikl žádný problém. Vstup do haly bude možný od 17 hodin a jak vidno, platit bude rčení: kdo dřív přijde, ten si sedne.

Program 2. kola – středa 18.00: Trutnov – Dvůr Králové nad Labem, Nová Paka – Hronov, Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou, Děčín – Bílina.

Tags: