V dresu Rodosu bude pokračovat obránce Jakub Mert. „Dvůr byl pro mě prioritou,“ řekl

Obrázek uživatele HC Rodos

Na číslo devět se na konci července rozrostl počet obránců, kteří budou v sezoně 2020/2021 čistit prostor před brankáři našeho HC Rodos. Majiteli klubu Vasilu Teodoridisovi se podařilo dovést do konce příchod talentovaného obránce z pardubického Dynama JAKUBA MERTA (21).

Kariéra Jakuba Merta pohledem statistik www.eliteprospects.com

187 centimetrů vysoký bek u nás už na konci minulého ročníku odehrál deset zápasů, během nichž si připsal jednu vstřelenou branku a čtyři gólové asistence. Jak dnes hráč redakci našeho webu prozradil, ve Dvoře Králové nad Labem chtěl po krátké úspěšné spolupráci pokračovat.

„Když jsem skončil v Pardubicích, byl pro mě Dvůr Králové prioritou. Loni jsem poznal zdejší prostředí, takže nejdu do neznáma. Navíc vím, že tým bude mít opět nejvyšší ambice a musím přiznat, že mě to hodně lákalo,“ potěšil svými slovy Jakub Mert nejednoho dvorského fanouška.

Jediný gól, který jednadvacetiletý obránce v zelenožlutém dresu vsítil, padl do branky Vrchlabí a ve středu 12. února byl navíc vítězný (2:1).

Referát z únorového vítězství nad Vrchlabím najdete ZDE!

„Když mám říct, na který zápas v dresu Dvora vzpomínám nejradši, pak je to samozřejmě vítězné utkání proti Vrchlabí. Byla to důležitá výhra proti skvělému soupeři, navíc regionálnímu rivalovi a před domácími fanoušky. K tomu se mi povedlo dát i první gól za Rodos,“ zavzpomínal Mert a záhy se podíval i do budoucna.

„Pevně věřím, že na takové zápasy budeme i v příští sezoně jako tým schopni navázat.“

A bude Jakub Mert navazovat i na svůj zatím jediný dvorský střelecký úspěch? „Statistiky v dospělém hokeji tomu sice nenasvědčují, ale myslím si, že zaútočit dokážu. Takže věřím i v další vstřelené branky,“ usmál se Jakub.

V Rodosu je hráč, který si vyzkoušel i I. ligu v dresu Ústí nad Labem a Kadaně, veden jako šestá letní posila. Doposud vedení klubu prozradilo příchody Jiřího Vašíčka, Michala Procházky, Davida Voňky, Vojtěcha Faltyse a Jaroslava Moučky.

A na spolupráci s kým se Jakub Mert těší nejvíc? „Náš tým bude určitě kvalitní a budeme moct pomýšlet na nejvyšší mety. Nedá se říct na spolupráci s kým se těším nejvíce, ale myslím, že loni jsme si sedli s útokem Jirka Půhoný, Kuba Hoskovec a Dominik Dušek, takže kdybych měl vybrat, tak nejspíše tihle tři.“

Na závěr Mert zmínil i dvorské fanoušky, kteří na něj i během krátkého působení v našem klubu udělali skvělý dojem.

„Kulisa při našich zápasech byla opravdu neuvěřitelná. A to nejen na domácích utkáních, ale i na venkovních, kam jezdili v hojném počtu. Doufám, že se nám bude i v příštím ročníku dařit a fanoušci nás budou hnát dopředu, jak při domácích duelech, tak i na výjezdech.“

A dvorských příznivců se týká i připomínka, že nadále probíhá prodej permanentních vstupenek. Ty jsou k dostání jak v obchodě V+J Rodos, Palackého 110, tak i v Lipnici na recepci firmy V+J Rodos. „Koupí permanentní vstupenky každý fanoušek podpoří náš klub a my si takových lidí vážíme. Před novou sezonou všechny příznivce HC Rodos zvu na kvalitní podívanou a těším se na shledání na našem zimním stadionu,“ pozdravil diváky majitel klubu Vasil Teodoridis.

Aktuální podoba kádru pro novou sezonu

Brankář: Josef Čáp, Oto Jeschke.
Obránci: Vojtěch Faltys, Martin Franc, Lukáš Karlík, Jiří Matějíček, Jakub Mert, Michal Petira, Martin Tondr, Jiří Vašíček, David Voňka.
Útočníci: Dominik Dušek, Patrik Fořt, Vojtěch Havlas, Jakub Hoskovec, Jan Ježek, Jakub Luštinec, Jaroslav Moučka, Michal Procházka, Jiří Půhoný, Štěpán Sedláček, Milan Valášek.

NEZAPOMEŇTE! Už v neděli 9. srona proběhne v penzionu Za Vodou setkání fanoušků se zástupci klubu a vybranými hráči A mužstva - facebookový pozvánka ZDE!

Tags: